Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Poděkování není nikdy dost

Dnes ocenil ředitel pražské policie jedenáct uniformovaných policistů a jednoho kriminalistu za záchranu životů. 

Dnes se v budově Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy uskutečnilo setkání, které inicioval pan brigádní generál Miloš Trojánek, ředitel pražské policie.

Smyslem tohoto setkání bylo poděkovat a ocenit policisty, kteří při výkonu služby zachránili, nebo přispěli k záchraně lidských životů. Do Kongresové ulice proto byli pozváni policisté, kteří hráli hlavní roli ve dvou případech.

Prvním z těchto případů je událost, při které došlo druhého prosince letošního roku ke zřícení lávky v pražské Troji. V souvislosti s touto událostí dne ředitel pražské policie ocenil celkem devět policistů a jednoho kriminalistu za činnost, kterou prováděli neprodleně po pádu lávky.

Byli to totiž právě policisté z místních oddělení Výstaviště a Dejvice a z pohotovostní motorizované jednotky, kteří dorazili na místo události jako vůbec první. Ti se po příjezdu k místu události okamžitě vrhli do studené vody, odkud zachraňovali osoby, které byly v době zřícení na lávce a při události utrpěly ve dvou případech těžká a v dalších dvou lehká zranění.

Jak je z přiložených fotek zřejmé, policisté jednak vytahovali zraněné z vody a následně byli nápomocni záchranářům, do jejichž kompetence zraněné předali.

Zmiňovaný kriminalista byl také od samého začátku na místě události a koordinoval tam všechny přítomné policejní síly tak, aby jejich činnost byla co nejefektivnější, a zároveň, aby nedošlo ke zmaření důležitých stop a důkazů. A je to právě tento kriminalista, který do této doby přímo na místě události vede vyšetřování, v rámci kterého úzce spolupracuje s dalšími odborníky.

Všechny tyto policisty ocenil pan brigádní generál Trojánek vyznamenáním z nejvyšších v rámci pražské policie, tedy plaketou Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy. K tomu ještě vyznamenaní obdrželi i finanční dar.

V druhé části setkání byli generálem Trojánkem obdobně oceněni dva policisté z pohotovostní motorizované jednotky. Ti zasahovali loni v létě u požáru bytu v panelovém domě v Dreyerově ulici v Praze 5.

Tito policisté byli na místě přibližně tři minuty od nahlášení události, což bylo v danou chvíli velice podstatné. Díky tomu se jim totiž podařilo vyvést z hořícího a notně zakouřeného domu celkem
17 osob, z čehož byly čtyři děti. Nejmladšímu z těchto dětí byly teprve dva roky.

Všem oceněným ředitel Trojánek v neposlední řadě poděkoval za jejich dosavadní práci, nasazení a přínos pro pražskou policii.

por. Mgr. Tomáš Hulan 19. 12. 2017

Odkazy do noveho okna

1 ocenění policistů 1

1 ocenění policistů 1 

Detailní náhled

2 ocenění policistů

2 ocenění policistů 

Detailní náhled

3 plaketa krajského ředitelství

3 plaketa krajského ředitelství 

Detailní náhled

4 plakety krajského ředitelství

4 plakety krajského ředitelství 

Detailní náhled

5 záchrana osob u zřícené lávky 1

5 záchrana osob u zřícené lávky 1 

Detailní náhled

6 záchrana osob u zřícené lávky 2

6 záchrana osob u zřícené lávky 2 

Detailní náhled

7 záchrana osob u zřícené lávky 3

7 záchrana osob u zřícené lávky 3 

Detailní náhled

8 záchrana osob u zřícené lávky 4

8 záchrana osob u zřícené lávky 4 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem