Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Pod vlivem alkoholu naboural a zbořil kapličku

MĚLNICKO - S vážnými zraněními pak řidič skončil v nemocnici 

K havárii osobního vozidla Citroen C3 vyjížděly v nočních hodinách dne 5. září 2021, všechny složky integrovaného záchranného systému.

K té došlo na křižovatce od obce Nebužely směrem na Mělník. Na křižovatce tvaru "Y" se dvacetiletý, alkoholem ovlivněný řidič patrně nemohl rozhodnout, kterým směrem se vydá a křižovatkou nakonec projel rovnou do zde stojící kapličky. Náraz byl tak silný, že došlo ke zřícení kapličky, která zasypala téměř celé vozidlo.

Na místě havárie následně zastavil kolemjedoucí řidič, který přivolal záchranáře. Řidič osobního vozidla utrpěl těžká zranění, se kterými byl letecky transportován do pražské nemocnice. Vzhledem k jeho zdravotnímu stavu nebylo možné na místě provést orientační dechovou zkoušku na zjištění alkoholu, proto si policisté vyžádali odběr krve v nemocnici, který prokázal přítomnost alkoholu v krvi v hodnotě téměř 1,5 promile.

Policisté v celé věci zahájili úkony trestního řízení pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě odsouzení hrozí až tříletý trest odnětí svobody. Způsobená škoda na zřícené kapličce i poškozeném vozidle byla policisty vyčíslena na téměř 300 tisíc korun.

kpt Mgr. Pavel Truxa
tiskový mluvčí   
24. září 2021

vytisknout  e-mailem