Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Pod svícnem největší tma?

NÁCHODSKO – To se výrobce pervitinu přepočítal 

Varna HronovVarna Hronov
Náchodští policisté v těchto dnech úspěšně završili téměř roční prověřování podezření z výroby a distrubuce pervitinu. V sobotu 17. listopadu učinili přítrž jednomu „vařiči perníku“ z Hronova. Jednalo se o v tomto roce již 25. odhalený případ na poli toxikomanie na Náchodsku.
 
Pro 38letého muže z Ostravska, ale žijícího v Hronově, si toho dne společně s kriminalisty došla hradecká zásahovka. Muže zadržela zásahová jednotka hradeckých kolegů těsně poté, kdy vyrobil (uvařil) drogu pervitin. V prostorách varny, kterou si muž zařídil v garáži jednou zdí sousedící přímo s budovou policejního oddělení, policie zabavila jak výrobní zařízení, tak vyrobenou drogu metamfetamin. Ta putovala okamžitě na odbornou expertizu. Při osobní prohlídce zadrženého policisté objevili, že jednu ampulku s bílým práškem měl dokonce při sobě, na noze v ponožce. Zřejmě myslel na to, že by mohly nastat horší časy. Jak špatné pro něj budou, si ale určitě v tu chvíli nepředstavoval.
 
Zadrženého muže policisté umístili do policejní cely. V současné době probíhají výslechy všech zainteresovaných a svědků, kterých bude minimálně okolo dvaceti. Osmatřicetiletého muže policisté v první fázi vyšetřování viní z toho, že minimálně ve 112 případech předal, směnil, prodal či vyrobil, drogu pervitin v celkovém množství 46 gramů. Podle dosavadních zjištění za 1 gram drogy inkasoval přibližně tisíc korun. Drogu vyráběl převážně z léků dovezených nelegálně z Polska.
 
Varna HronovVarna Hronov
Právě s lehce dostupnými léky a návazně snadnou výrobou drogy pervitinu se potýkají kriminalisté z Náchodska již delší dobu. Za poslední rok se kriminalistům specializujícím se problematiku toxi podařilo objasnit již výše zmíněných 25 případů, v nichž obvinili 27 osob. Jednalo se o případy od výroby a distribuce marihuany, přes dovoz léků s psudoefedrinem až po právě odhalenou výrobu a distribuci pervitinu.
 
Policie 38letého muže obvinila ze zločinu nedovolené výroby a nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy a podala státnímu zástupci návrh na jeho vzetí do vazby, který jej akceptoval. Během dnešního dne (úterý) proběhne u náchodského okresního soudu vazební jednání, v němž soudce rozhodne, zda li bude muž na verdikt o tom, že může strávit za mřížemi dva roky až deset let, už od nynějška čekat ve vazební věznici.
 
Nutno podotknout, že náchodští specialisté na problematiku toxi mají nejvíce odhalených případů v Královéhradeckém kraji. Pokud si tedy hronovský výrobce pervitinu myslel, že použít pro varnu garáž přímo vedle oddělení bude natolik drzým řešením, že policisty nenapadne, jeho nápad mu absolutně nevyšel. Naopak, s trochou nadsázky lze říci, že policie to tentokrát měla pro pachatele „co by dup“.
 
Foto/Policie ČR Náchod
 
por. Mgr. Eva Prachařová
20.11. 2012, v 8.00 hodin

vytisknout  e-mailem