Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Pod pohrůžkami chtěl po ženě peníze

CHEBSKO – Nyní mu hrozí až desetileté vězení. 

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání jednadvacetiletého muže z Aše, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže.

Obviněný mladík měl v sobotu 22. července krátce po páté hodině ranní v ulicích Aše potkat jemu neznámou dvacetiletou ženu, která byla na cestě do zaměstnání. Muž se za ní měl vydat a u místního fotbalového hřiště jí uchopit za horní část těla a odvléci jí do nedalekého průchodu. Následně po ní měl začít vyžadovat vydání finanční hotovosti a přitom jí vyhrožovat fyzickým napadením. Po chvíli měl ženu shodit na zem a odcizit jí látkovou tašku s osobními věcmi. Opodál měl tašku prohledat, a když zjistil, že v ní žena nemá žádné cennosti, tak jí měl odhodit a z místa utéct.

Žena poté celou věc oznámila na tísňovou linku 158. Policisté z obvodního oddělení Aš se začali případem okamžitě zabývat a po několika málo minutách jednadvacetiletého muže zadrželi.

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který jej akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby.

V případě prokázání viny hrozí jednadvacetiletému muži trest odnětí svobody až na deset let.

nprap. Jakub Kopřiva
26. 7. 2023

vytisknout  e-mailem