Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Pod legendou se dostala do bytu

Havířov - neznámá žena se vydávala za kontrolorku.... 

Kontroly plynu, plynoměru, rozvodů elektřiny či vodovodních rozvodů v bytě musí být vždy oznámeny dodavatelem formou oznámení. Pracovník musí mít u sebe oprávnění pověření a před kontrolou se musí legitimovat. Bez ověření oprávnění a nutnosti „nějaké“ kontroly do bytu nikoho nepouštějte. 

Upozorňujeme, že v Havířově se pod smyšlenou legendou dostaly do bytu dvě neznámé ženy a seniorka přišla o své šperky v hodnotě několika desítek tisíc.

Buďte obezřetní a cizí do bytu nepouštějte. Na podezřelé osoby, které se snaží dostat do vašeho příbytku pod záminkou, upozorněte státní nebo městskou policii. 

Ve středu 27. května, dopoledne starší žena při návratu domů potkala před dveřmi svého bytu neznámou ženu. Ta jí po očním kontaktu řekla, že je „kontrolorka“ vody, plynu a elektřiny. Nijak se nepředstavila, nepředložila žádný průkaz oprávnění. Důvěřivá žena jí pustila dovnitř bytu a zavedla jí do kuchyně. Neznámá seniorku zaplavila různými otázkami. Návštěvu protahovala ještě pouštěním vody, kontrolou trubek a po chvíli se hlasitě loučila.

Z prvotních informací je pravděpodobné, že neznámá žena po vstupu do bytu nechala dveře nedovřené, tak aby mohla vejít i druhá neznámá, kterou seniorka zahlédla při útěku z bytu. Po jejich rychlém odchodu seniorka zjistila, že jí chybí zlaté šperky v hodnotě 28 tisíc.

Podle získaného popisu žena, která seděla v kuchyni, měla být ve věku mezi 30 a 40 roky, světlé pleti, plnoštíhlé postavy, vysoká asi 170 cm, vlasy zhruba k ramenům, hnědé barvy. Na sobě měla tmavý kabátek, sukni a černé střevíce. Popis druhé ženy se zjistit nepodařilo.                                                            

por. Mgr. Bc. Zlatuše Viačková. zpravodajství 28. května 2020

komisař

+420 974 721 209
+420 602 161 727
zlatuse.viackova@pcr.cz

 

 

 

vytisknout  e-mailem