Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Pod cizí identitou si nechal voperovat kardiostimulátor - aktualizace

Kriminalisté hledají muže, který je podezřelý, že podvedl nemocnici a zdravotní pojišťovnu. 

Kriminalisté čtvrtého policejního obvodu pátrají po totožnosti muže, kterému byl na cizí kartu pojištěnce voperován v nemocnici v Praze 4 kardiostimulátor. Tímto byla způsobena škoda za více než tři čtvrtě milionu korun zdravotní pojišťovně.

Muž byl původně ošetřen v druhé polovině roku 2012 v nemocnici v Kolíně, odkud byl převezen do nemocnice v Praze 4. Tam byl dvakrát hospitalizován, přičemž mu byl voperován zmiňovaný kardiostimulátor. Následně muž absolvoval ještě několik kontrol a pak na poslední, která měla být v květnu 2017, nepřišel.

Policii byl případ ohlášen v srpnu 2017 a byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin podvod, za což hrozí až osm let odnětí svobody. Při prověřování případu policisté získali fotografii muže, který je z uvedeného jednání podezřelý. Dopátrali se totiž jeho bývalé přítelkyně, se kterou muž žil asi  tři roky. Jak se později zjistilo, tak i s ní žil pod cizí identitou. Muž se tehdy, a možná i teď, vydává za muže jménem Daniel Aubrecht.

Jestliže muže na fotografii někdo poznává, nebo má informace o jeho místě pobytu, ať se ozve na linku 158.

por. Bc. Jan Daněk – 10. 5. 2018

Aktualizace: Hledaného muže v souvislosti s tímto případem se povedlo vypátrat a zadržet kolegům v Kolíně na nádraží. Následně muž skončil u výslechu, kde se k věci přiznal. Uvedl, že byl před několika lety vyhlášen do pátrání kvůli neplacení alimentů, na ulici v Praze našel cizí občanský průkaz a začal se vydávat za někoho jiného. Jednoho dne se mu udělalo špatně a skončil v nemocnici, kde dál vystupoval pod cizí identitou a byl tak i odoperován.

Podezřelý dál řekl, že svého jednání lituje a bude s orgány činnými v trestním řízení spolupracovat. Následně byl sedmačtyřicetiletý několikrát trestaný muž propuštěn a trestní řízení bude pokračovat na svobodě.

Tímto děkujeme všem, kteří pátrání věnovali pozornost.

por. Bc. Jan Daněk – 5. 10. 2018

vytisknout  e-mailem