Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Poctiví lidé ještě existují

KLADENSKO – Mobil i další věci žena vrátila právoplatné majitelce. 

V pátek 6. září 2019 se dostavila na Obvodní oddělení Kladno – město osmnáctiletá slečna, aby oznámila, že téhož dne, tj. 6. 9. 2019, ztratila svůj mobil.

Po třetí hodině odpolední cestovala autobusem z Prahy do Kladna a údajně během cesty držela v ruce svůj mobilní telefon zn. Lenovo, v jehož pouzdře měla i osobní doklady, průkaz MHD a platební kartu. Během cesty však usnula, a když se probudila u zastávky Oáza v Kladně, telefon v ruce nedržela. Poté, co vystoupila, hledala ho v příručním zavazadle, a když ho ani tam neobjevila, přišla celou věc nahlásit na policejní oddělení.

Zde skutek zaevidovali a začali ho šetřit jako přečin zatajení věci a přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Jaké však bylo překvapení policistů, když se mladá žena objevila na výše uvedeném oddělení znovu v podvečerních hodinách.

Strážcům zákona sdělila, že když dorazila domů, kontaktovala ji přes sociální síť třiatřicetiletá žena, že v autobusu našla její mobilní telefon i s výše uvedenými věcmi. S oznamovatelkou si domluvila schůzku a následně jí předala její věci.

Případ byl tudíž odložen aa.

nprap. Michaela Nováková
tisková mluvčí
P ČR Kladno
10. září 2019

vytisknout  e-mailem