Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Počet nehod klesl

PŘÍBRAMSKO - Za první pololetí letošního roku evidují policisté na Územním odboru Příbram celkem 666 dopravních nehod. 

Oproti loňskému roku se stalo na příbramských silních o 147 nehod méně. Zemřely dvě osoby, 15 lidí utrpělo těžké zranění a 125 osob poranění lehčího charakteru.

V měsíci červnu řešili příslušníci policie 131 nehod. Jeden člověk skončil v nemocnici s těžkým zraněním a 31 osob s lehkým poraněním. Bohužel dvěma lidem vyhasl život na silnici I/4 v katastru obce Milín. Devětasedmdesátiletá řidička přejela dne 12. června náhle do protisměru, kde narazila do nákladního a poté ještě do osobního vozidla. Žena a o rok starší spolujezdec podlehli svým zraněním na místě. Nejčastější příčinou dopravních nehod byl v minulém měsíci nesprávný způsob jízdy, poté nepřiměřená rychlost, a to v 16 případech. Tři motoristé, kteří způsobili nehodu, byli pod vlivem alkoholu. Celkem 23 karambolů zavinila zvěř, od začátku roku se jedná o 160 těchto srážek. Na dopravních prostředcích vznikla škoda, která dosáhla 7,5 milionu korun.

O víkendu bude pokračovat dopravně bezpečností akce, která souvisí s odjezdem na prázdniny, kdy je očekávána větší hustota provozu. Během minulého víkendu zastavily na Příbramsku policejní hlídky 111 vozidel a zjistily u dvaceti motoristů přestupkové jednání. Nejčastěji šlo o nepřipoutání bezpečnostními pásy a o přítomnost návykových látek v těle. Na pokutách policisté vybrali téměř šest tisíc korun.

por. Bc. Monika Schindlová, DiS.
tisková mluvčí
P ČR Příbram
1. červenec 2020

Odkazy do noveho okna

2. 6. k.o. Obořiště, náraz do stromu, údajně vyhýbání zvěři, škoda 51 tisíc

2. 6. k.o. Obořiště, náraz do stromu, úd... 

Detailní náhled

8. 6. Nový Knín, utržená krajnice, škoda 40 tisíc korun

8. 6. Nový Knín, utržená krajnice, škoda... 

Detailní náhled

20. 6. D4 smyk na mokré vozovce, škoda 70 tisíc

20. 6. D4 smyk na mokré vozovce, škoda 7... 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem