Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Počasí opět zaúřadovalo

VSETÍNSKO: Včera odpoledne došlo na namrzlých cestách ke dvěma čelním střetům vozidel. 

Během včerejšího odpoledne došlo ke dvěma čelním střetům. Celkem byly zraněny tři osoby a to lehce. V obou případech byl provoz na dotčených komunikacích omezen.

O půl jedné včera po poledni jel osmatřicetiletý muž ze Zlína s vozidlem Ford od obce Valašská Polanka k obci Prlov. V pravotočivé zatáčce na zledovatělé vozovce přejel do protisměru. Z opačného směru jel šestašedesátiletý řidič z Olomoucka s nákladním autem LIAZ s přívěsem. Došlo k čelnímu střetu. Při nehodě utrpěl řidič Fordu lehké zranění a byl převezen na ošetření. U řidičů policisté provedli dechové zkoušky. Výsledky byly nulové. Škoda na osobním autě činí sto třicet tisíc korun, na náklaďáku rovných sto tisíc korun.

Velice podobná nehoda se stala i u obce Francova Lhota. Chvíli po třetí hodině odpoledne došlo ke střetu osobáku a linkového autobusu. Dvaatřicetiletý řidič z Hornolidečska jel s autem tovární značky Peugeot od obce Francova Lhota k Horní Lidči. Při průjezdu pravotočivou zatáčkou na zledovatělé silnici dostal smyk a vyjel do protisměru. Tam z opačného směru přijížděl linkový autobus s jedenácti cestujícími. Došlo k čelnímu střetu. Při nehodě byl lehce zraněn řidič osobního auta. Z osob v autobuse utrpěla lehké zranění osmapadesátiletá cestující. Obě zraněné osoby byly převezeny na ošetření. U obou řidičů provedením dechových zkoušek vyloučili policisté ovlivnění alkoholem. Škoda na osobním autě je devadesát tisíc korun. Poškození autobusu Irisbus činí sto padesát tisíc korun.

V obou případech po dobu zjišťování okolností dopravní nehody i odstranění poškozených vozidel byl provoz na dotčených komunikacích na několik hodin omezen.

Stav povrchu vozovek v tomto období se často mění. Na slunných místech mohou být komunikace suché. Jinak tomu je ale ve stínu. Zde se může celodenně držet vlhkost a hrozí namrznutí vozovky.

8. února 2019, por. Bc. Vladislav Malcharczik

Odkazy do noveho okna

Nehoda 1

Nehoda 1 

Detailní náhled

Nehoda 1

Nehoda 1 

Detailní náhled

Nehoda 1

Nehoda 1 

Detailní náhled

Nehoda 2

Nehoda 2 

Detailní náhled

Nehoda 2

Nehoda 2 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem