Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Pobodal manželský pár

Kriminalisté Krajského ředitelství policie Severomoravského kraje vyšetřují okolnosti násilného trestného činu, ke kterému došlo v noci z pátku na sobotu na Prostějovsku.  

Policisté přijali v sobotu přibližně hodinu po půlnoci od záchranářů oznámení o tom, že vyjíždějí k těžkému zranění dvou osob v chatové oblasti na Konicku. Na místě záchranáři zjistili, že se v jedné z chat nachází pobodaný muž a žena. Oba zranění byli převezeni v kritickém stavu do prostějovské nemocnice.

Policisté, kteří přijeli na místo ihned po oznámení události, zadrželi poblíž místa činu podezřelého osmatřicetiletého muže. Kriminalisté zahájili proti zadrženému muži trestní stíhání pro podezření z trestného činu vraždy ve stadiu pokusu souběžně s trestným činem porušování domovní svobody. Muž je nyní v policejní cele a bude podán podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby. 

Z průběhu dosavadního vyšetřování vyplývá, že útočník zaklepal na dveře chaty manželského páru a když mu majitel otevřel, tak vnikl dovnitř a uhodil bez zjevné příčiny šestapadesátiletého muže pěstí do obličeje a vzápětí na něj zaútočil kuchyňským nožem. Nožem pak pobodal i jeho o rok mladší manželku. Oba utrpěli vážná poranění. Motiv agresivního jednání kriminalisté zjišťují, nelze vyloučit, že svou roli sehrála skutečnost, že muž byl v tobě útoku pod vlivem alkoholu.

Kriminalisté na případu i nadále intenzívně pracují, zajišťují stopy a shromažďují veškeré poznatky a informace.

por. Mgr. Jitka Dolejšová
 

 

vytisknout  e-mailem