Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Po zimní pauze pokračují práce ve Vrběticích

ZLÍNSKO: Silnice mezi Haluzicemi a Lipovou bude přes den opět uzavírána. 

Včera se do muničních skladů vrátili po zimní pauze pyrotechnici, hasiči, policisté i zdravotníci v plné početní síle a začali opět pracovat. Svoji činnost po zimní pauze, která trvala kvůli nepříznivému počasí 46 dnů, zahájila jak skupina určená pro činnost v epicentru k ohledání místa činu, tak kolegové, kteří se věnují plošnému pyrotechnickému průzkumu a sběru.

Včera rovněž dorazili čtyři armádní pyrotechnici a čtyři ženisté Armády ČR, kteří se budou pod vedením policejních pyrotechniků primárně věnovat plošnému pyrotechnickému průzkumu a sběru ve vytipovaných zasažených lokalitách, a také se budou podílet na výstavbě nové trhací jámy. S armádou dorazil i obrněný Pandur ve zdravotnické výbavě určený pro případ nenadálé mimořádné události, která může při provádění vysoce rizikových činností nastat.

S obnovením prací na ohledání druhého epicentra exploze bude v denní dobu s ohledem na bezpečnost občanů opět uzavírána pozemní komunikace mezi obcemi Lipová a Haluzice. Uzávěra komunikace bude opět zřetelně označena dopravními značkami a policisté budou dohlížet na jejich dodržování.  

4. dubna 2018, mjr. Mgr. Lenka Javorková

vytisknout  e-mailem