Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Po vystěhování podnájemníka čekalo na majitele zahradního domku překvapení

PRAHA VENKOV - VÝCHOD - Uvnitř nalezli stan a prostředky na pěstování konopí 

Kriminalisté Územního odboru Prahy venkov - VÝCHOD zahájili koncem prosince 2021 trestní stíhání 29letého muže, kterého obvinili ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Policisté dostali v polovině listopadu roku 2021 od majitele zahradního domku v Šestajovicích oznámení o tom, že vstoupil po ukončeném nájmu do zahradního domku, aby nemovitost zkontroloval. Uvnitř ale zjistil, že předchozí nájemce, 29letý muž, který zde bydlel po dobu jednoho roku, zde po sobě zanechal stan, který se využívá k pěstování konopí. Uvnitř stanu byla zapnutá klimatizace, 18 kbelíků s hlínou a uřezanými stonky rostliny konopí. Dále se zde nacházelo hnojivo na rostliny, závěsné osvětlení, chemické prostředky na podporu růstu rostlin a ventilace.

Majitelé muži ukončili nájemní smlouvu po tom, co několik posledních měsíců neplatil nájemné a dlužil tak více jak 60 tisíc korun. Od té doby, co z místa odešel se pohyboval neznámo kde. Policistům se ho podařilo 30. prosince 2021 vypátrat, zadržet a vyslechnout a následně i obvinit.
Muž má již několik záznamů v rejstříku trestů, převážně za výtržnictví a maření výkonu úředního rozhodnutí. V roce 2018 byl již pravomocně odsouzen za přečin přechovávání omamné psychotropní látky a jedu.

Muž tedy podle policistů v Šestajovicích pěstoval konopí, aniž by disponoval potřebným povolením k nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Nyní může 29letý muž v případě prokázání viny a odsouzení skončit až na 5 let ve výkonu trestu odnětí svobody.

por. Ing. Bc. Barbora SchneeweissovÁ
tsiková mluvčí
12. ledna 2022

vytisknout  e-mailem