Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Po výhružkách Romům skončili ve vazbě

Zásahová jednotka Severomoravské policie zadržela manželskou dvojici, která vydírala vychovatele dětského domova, urážela a vyhrožovala zabitím jeho romským svěřencům. 

Foto: PČR Frýdek-MístekFoto: PČR Frýdek-Místek

                V srpnu loňského roku vnikla zásahová jednotka ředitelství Severomoravské policie do domku. Manželský pár, který dům obýval, kriminalisté podezírali z výroby drog. Po jejich zadržení a sdělení obvinění rozhodl soud, že o jejich 6letou dceru se zatím bude starat dětský domov a matka obviněné 25leté ženy. Od té doby začalo pro babičku 6leté dívky peklo na zemi. Její dcera se svým manželem ji opakovaně navštěvovali, chtěli si vzít dítě zpět, vyhrožovali jí zabitím, uhodili ji dřevěným špalkem. Žena se psychicky zhroutila a vnučku raději vrátila v listopadu loňského roku do dětského domova. Od té chvíle však začala hrůza pro jeho zaměstnance a děti umístěné v domově. Zejména 37letý otec dítěte vydíráním požadoval vydání dcery, vyhrožoval vychovatelkám, že si na ně pozve své kamarády, kteří je postřílejí. Při jedné z návštěv vtrhl do jídelny, kde asi 35 dětí obědvalo a začal na adresu romských dětí křičet, že "všechny černé svině zastřelí".
               Po tomto incidentu zásahová jednotka Severomoravské policie opětovně manželský pár zadržela, když cestoval autem. Žena si vyslechla obvinění z trestného činu vydírání. Její manžel byl navíc obviněn z trestného činu hanobení národa, etnické skupiny, rasy a přesvědčení a násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci. Okresní soud ve Frýdku-Místku je oba vzal do vazby. Ženě hrozí 5 let vězení, muži 8 let vězení. Tam si však pobude pravděpodobně delší dobu, protože před třemi léty byl podmíněně propuštěn z vězení rovněž za trestný čin vydírání. V roce 2003 požadoval po jedné významné nadnárodní firmě vydání 10 milionů korun, jinak otráví její světově proslulé nápoje. Za to dostal od soudu 6 let, z nich si odpykal jen polovinu.

Foto: PČR Frýdek-MístekFoto: PČR Frýdek-Místek

      Na foto jsou věci nalezené v autě po zadržení manželského páru - teleskopický obušek, nůž, souprava na aplikaci drogIvan Žurovec

Napsali o nás : Deník.cz

 

 

 

 

vytisknout  e-mailem