Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Po požáru v bytě byl nalezen mrtvý muž

KLATOVY – Soudní lékař při ohledání těla shledal, že muž zemřel násilnou smrtí. Případ si proto převzali krajští kriminalisté. 

Dne 14. června 2024 v půl čtvrté ráno přijali policisté na tísňové lince 158 oznámení o požáru v bytě v bytovém domě v Klatovech. Na místo vyjelo několik hlídek policistů a také výjezd kriminalistů. Při ohledání bytu byla nalezena mrtvá osoba. Soudní lékař, který přijel na místo, ohledal tělo a shledal, že muž zemřel násilnou smrtí. Případ si proto převzali krajští kriminalisté.
V souvislosti s požárem jsme pátrali po osádce a po osobním vozidle tovární značky Volkswagen. Ve vozidle se měla pohybovat osmapadesátiletá žena, u které panovala důvodná obava, že by si mohla ublížit. Při pátrací akci bylo v půl jedenácté dopoledne z vrtulníku hledané vozidlo nalezeno. Několik metrů od vozidla pak byla bez známek života nalezená i hledaná žena. S největší pravděpodobností se jednalo o vraždu a následnou sebevraždu. Krajští kriminalisté zahájili úkony trestního řízení ze spáchání zvlášť závažného zločinu vražda, na případu dále pracují. Právní kvalifikace může být doplněna i o další trestné činy.
Zhruba hodinu před oznámením požáru bytu v Klatovech nám byl oznámen požár chaty v obci Hnačov. Tuto událost prověřujeme. Nemůžeme vyloučit možnou souvislost mezi oběma požáry.

por. Dagmar Brožová
14. června 2024

vytisknout  e-mailem