Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Po pádu na koloběžce podlehl svým zraněním

ZLÍNSKO: Neměl nasazenou přilbu. 

O víkendu krátce před dvaadvacátou hodinou došlo ve Fryštáku – Horní Vsi k tragické události. Třiačtyřicetiletý muž, který jel společně s kamarádem z kopce po ulici Formanská na elektrické koloběžce, nezvládl rychlou jízdu a havaroval. I přes okamžitou pomoc záchranářů, kteří ho po prvotních úkonech směřujících k záchraně jeho života, převezli s těžkým zraněním do nemocnice, bohužel následující den svým zraněním podlehl. Při jízdě neměl na hlavě nasazenou přilbu. Zda byl při jízdě pod vlivem alkoholu, ukáže až nařízená pitva.

Veškeré okolnosti, které s touto tragickou dopravní nehodou souvisí, prověřují dopravní policisté ve spolupráci s kriminalisty.

  1. Koloběžky jsou podle výkonu a maximální rychlosti z hlediska zákona brány buď jízdní kolo nebo jako motocykl (v případě výkonu nad 1kW a rychlosti vyšší než 25 km/h).
  2. Jezdec na koloběžce je proto buď cyklista, nebo řidič.
  3. I když pro jezdce na koloběžce (pokud jde o cyklistu) platí povinnost nosit ochrannou přilbu pouze do dovršení 18 let věku, jednoznačně doporučujeme nosit přilbu i po dovršení dospělosti, může vám zachránit život!

  1. dubna 2022, por. Bc. Monika Kozumplíková
Odkazy do noveho okna

Místo pádu

Místo pádu 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem