Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Po hádce usedl za volant a havaroval

ČESKÁ LÍPA - Havárie se obešla bez zranění. 

     V sobotu kolem 4.30 hodin  projížděl 27 letý řidič osobního vozidla značky Renault od Dubé na Doksy, přičemž u Vrchovan v zatáčce ztratil kontrolu nad řízením a vyjel mimo vozovku, kde naboural do stromu. Řidič, který cestoval sám, naštěstí vyvázl z nehody bez jediného škrábnutí.  Policisté ho krátce po nehodě podrobili dechové zkoušce na alkohol, která částečně vysvětlila,  proč se na silnici neudržel. První výsledek dechové zkoušky  totiž ukázal, že má v sobě 3,28 promile alkoholu.  Muž ale argumentoval i tím, že se pohádal se svou přítelkyní a proto byl při řízení velmi rozrušen. Navíc mu prý do jízdní dráhy vběhla srnka, které se zalekl. Policisté na tuto argumentaci jen dodávají, že tyto okolnosti řidiče nijak nezbavují viny na nehodě, naopak, každý řidič by měl  vědět, že  v rozčilení nemá usedat za volant a už vůbec ne poté, co se snaží zklidnit  svou psychiku popíjením alkoholu.

 

Zloděj ji připravil o tašku

     Ve čtvrtek krátce před půlnocí procházela 34 letá místní žena Mariánskou ulicí v České Lípě. Přibližně před budovou  Středního odborného učiliště J. Palackého  k ní pak  zezadu přistoupil neznámý muž a strhl ji z ramene sportovní tašku, se kterou poté utekl. Zloděj tak ženu připravil  kromě tašky i o platební kartu, osobní doklady, mobilní telefon, písemnosti a finanční hotovost 1 tisíc korun. Celková způsobená škoda činí 3 tisíce korun. Žena byla jednáním pachatele natolik překvapena, že se nezmohla na žádný odpor a než se vzpamatovala, byl zloděj ten tam.

 

Vandal poškodil dvě osobní vozidla

     Policisté Obvodního oddělení policie v Novém Boru objasňují poškození dvou osobních vozidel, ke kterému došlo ze soboty na neděli u stejného rekreačního zařízení v obci Radvanec. Neznámý vandal u zaparkovaných  vozů značky Fiat Ducato a  Nissan Almera proděravěl a poškrábal karoserie po celém obvodu a u nissana navíc rozbil i čelní sklo. Majitelům  vozidel vznikla škoda za celkem 200 tisíc korun. Po totožnosti vandala nyní policisté pátrají.

vytisknout  e-mailem