Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Po chodníku i silnici bezpečně přes hranici

Úvodní konference

V dubnu 2017 se uskutečnila úvodní konference, na které se setkali zástupci Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje a Územního odboru Bruntál s kolegy z partnerské Komendy Wojewódzkej Policji w Opolu a Komendy Powiatowej Policji w Prudniku.

Pozvání na úvodní konferenci přijal náměstek krajského ředitele pro vnější službu plk. Radím Daněk a vedoucí dopravní policie krajského ředitelství plk. Jiří Zlý.  Programem úvodní konference byly prezentace činnosti Policie ČR a PR, dále prezentace zaměřené na informace k dopravní problematice, a to jak z hlediska dopravních nehod cyklistů a chodců v rámci kraje, ale i okresu a informace k preventivní činnosti v této oblasti z pohledu BESIPu. Zástupce vedoucího územního odboru Bruntál plk. Petr Franěc seznámil všechny přítomné s cílem a klíčovými aktivitami projektu, který vychází z potřeby navázání užší spolupráce Policie ČR a Polské republiky a zvýšení bezpečnosti chodců a cyklistů v česko-polském příhraničí se zaměřením zejména na rizikové skupiny, a to děti a seniory.

Pracovní setkání

V rámci projektu proběhlo v květnu pracovní setkání s polskými kolegy, jehož programem byly prezentace jednotlivých aktivit v rámci projektu české i polské strany, ustanovení právních norem ČR a PR ve vztahu k nemotorizovaným účastníkům silničního provozu a jednotlivá oprávnění policie na obou stranách hranice při dohledu nad bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Na pracovním setkání byl navržen obsah a forma  manuálu pro potřeby policistů z obou stran hranice, ve kterém budou informace o právních předpisech v souvislosti s bezpečností silničního provozu nejzranitelnějších účastníků silničního provozu a to jak v naší republice, tak v Polsku. Současně na pracovním setkání byly upřesněny nákupy propagačních předmětů v rámci projektu. Cílem setkání bylo zhodnocení současného stavu realizace projektu a vytýčení dalších nutných činností a příprava aktivit na následující období. 

V červnu se zúčastnili policisté územního odboru Bruntál pracovního setkání v Polsku v rámci polského projektu, kde byly vytvořeny preventivní informační materiály pro cyklisty a chodce, které budou přeloženy také do českého jazyka a budou je využívat policisté v rámci preventivní činnosti, zejména při besedách s dětmi.

Odkazy do noveho okna

1 konference

1 konference 

Detailní náhled

2 konference1

2 konference1 

Detailní náhled

3 polsko setkání

3 polsko setkání 

Detailní náhled

4 polsko setkání1

4 polsko setkání1 

Detailní náhled

5 pracovní setkání

5 pracovní setkání 

Detailní náhled

6 pracovní setkání1

6 pracovní setkání1 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem