Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Po aplikaci dávky pervitinu zemřel

Ms kraj: Muž a žena obviněni z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy 

Krajští kriminalisté obvinili 19letého mladíka a 18letou dívku ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Obvinění měli poskytnout 18letému mladíkovi metamfetamin (pervitin), kdy tento muž v důsledku jeho užití zemřel. Obviněným hrozí trest odnětí svobody až na osmnáct let.
 
Moravskoslezští kriminalisté zadrželi v polovině prosince 19letého mladíka z Třinecka, kterého měl v dubnu letošního roku kontaktovat 18letý zájemce o drogu, konkrétně pervitin. Mladík měl s nabídkou oslovit spoluobviněnou 18letou dívku z Frýdecko-Místecka s tím, že zájemce jim předá za dávku pervitinu mobilní telefon. Transakce proběhla, přičemž kupující, který byl již pod vlivem pervitinu a alkoholu, si získanou dávku aplikoval. Došlo u něj však k poškození mozku, které zapříčinilo jeho smrt.
 
Na základě zjištěných a zadokumentovaných skutečností obvinili krajští kriminalisté dvojici ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Mladíkovi je kromě výše uvedeného skutku kladeno za vinu, že již dříve na různých místech Třince prodal pětkrát za přesně nezjištěnou finanční částku pervitin právě zemřelému. Dále, ve stejném období prodal stejnou látku za několik tisíc korun dalšímu muži. Žena pak měla od začátku roku v několika případech dát či prodat pervitin několika osobám.
 
Soud rozhodl o vzetí obviněných do vazby. Dvojici hrozí trest odnětí svobody na deset až osmnáct let, a to i přesto, že nebyli doposud soudně trestáni. Tragický následek, smrt teprve 18letého mladého muže v důsledku intoxikace pervitinem, je nevratný. Měl by být mementem pro další mladé lidi, kteří s drogami experimentují či je pravidelně užívají.
 
Kriminalisté i nadále na prověření všech okolností případu intenzivně pracují, probíhají úkony trestního řízení.
 
 
por. Mgr. Soňa Štětínská
Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
23. 12. 2013
 

vytisknout  e-mailem