Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Plynovou zbraní mířil na dva mladé muže

ZLÍNSKO: Hrozí mu dva roky vězení. 

Komisař kriminální policie ze Zlína sdělil ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví pětačtyřicetiletému muži ze Zlína, který včera v podvečer v budově v centru Zlína mířil plynovou zbraní na dva jednadvacetileté muže. V případě odsouzení hrozí osmkrát trestanému recidivistovi trest odnětí svobody až na dva roky.

Jeden z mladých mužů vzápětí po události zavolal na policii. Mezitím už na místo přijeli strážníci Městské policie ze Zlína, kteří muže se zbraní zpacifikovali. Po příjezdu si podezřelého muže převzali policisté, kteří od strážníků, dvou mladých mužů a dalších svědků události zjistili,  k čemu došlo, muže v silně podnapilém stavu zadrželi a po dechové zkoušce, která ukázala hodnotu 2,33 promile alkoholu, převezli do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži.

Kriminalisté po získání všech dostupných informací a důkazů, výslechů zúčastněných osob, zhlédnutí kamerových záznamů a provedení veškerých úkonů v trestním řízení vyhodnotili, že se jedná o podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví.

14. prosince 2021, por. Bc. Monika Kozumplíková

vytisknout  e-mailem