Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Plný kufr marihuany a peněz

Policisté při silniční kontrole zastavili vozidlo, ve kterém nalezli velké množství drog a více než čtyři sta tisíc korun v hotovosti. 

V úterý krátce po páté hodině večerní hlídkovali policisté z pohotovostní motorizované jednotky v Praze 4 v ulici Nuselská. Jejich pozornost upoutala tmavě modrá Audi A6 s osádkou třech mladých lidí, kteří od hlídky odvraceli zrak, a zdálo se, že jsou velmi nervózní. Jednalo se o dva cizince a jednu devatenáctiletou cizinku. Při silniční kontrole se z vozidla linul velmi silný zápach marihuany, a proto byl u devatenáctileté řidičky proveden orientační test na přítomnost drog v těle. Jeho výsledek byl pozitivní a to na látky amfetamin a metanfetamin. Při následné kontrole vozidla policisté nalezli v zavazadlovém prostoru v několika sportovních taškách necelé dva kilogramy sušiny marihuany a dva sáčky s bílou krystalickou látkou. Spolu s drogami měli ve vozidle také přes čtyři sta tisíc korun v hotovosti. Všechny tyto věci patřily dvacetiletému spolujezdci, který byl na místě policisty omezen na osobní svobodě.

Muž je v současné chvíli obviněný ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což může v případě odsouzení strávit až deset let za mřížemi.

nprap. Richard Hrdina          18. 6. 2021

vytisknout  e-mailem