Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Plastiku si údajně spletl s balónky

LIBEREC – Policisté šetří veškeré okolnosti události, při které byla poškozena plastika Sublima před libereckou radnicí. 

V sobotu ráno krátce po půl páté vyjeli policisté na žádost strážníků k události, která se stala v Liberci na Náměstí Dr. E. Beneše. Liberecké strážníky na místo zavolal občan, který viděl u skleněné plastiky na zemi ležet mladíka v tratolišti krve. Provedeným šetřením strážníci a následně i policisté zjistili, že 25letý mladý muž si v podnapilosti údajně spletl skleněné bubliny s balónky, proti dílu se rozeběhl a hlavou do něj narazil. Při tomto nárazu se tři bubliny poškodili a mladík upadl na zem, kde zůstal ležet. Z místa byl následně posádkou zdravotnické záchranné služby převezen na ošetření do liberecké nemocnice. Provedenou dechovou zkouškou policisté v jeho dechu naměřili hodnotu alkoholu 1,83 promile.

Veškeré okolnosti této události nyní šetří policisté z Obvodního oddělení Liberec – centrum. Předmětem tohoto šetření je mimo jiného také vyčíslení způsobené škody a stanovení právní kvalifikace.


16. 9. 2020
nprap. Dagmar Sochorová
tisková mluvčí, KŘP Libereckého kraje

vytisknout  e-mailem