Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Pirátka silnic s několika zákazy řízení v noci bourala

Policisté jí vozidlo zabavili. 

V sobotu jsme na našich stránkách informovali, že recidivistku s několika zákazy řízení opět stavěla hlídka pohotovostní motorizované jednotky. Při kontrole policisté zjistili, že Obvodní soud pro Prahu 9 vydal na ženu příkaz k zatčení. Z tohoto důvodu byla řidička omezena na osobní svobodě a předána soudu. Soudce ji po provedení potřebných úkonů propustil v sobotu večer na svobodu.
 
Netrvalo dlouho a žena na sebe opět upozornila. V neděli krátce před půlnocí jsme na tísňovou linku 158 přijali oznámení o tom, že v ulici Zárubova na Praze 4 nabourala právě tato žena zaparkované vozidlo. Na místo okamžitě vyjeli policisté a vozidlo, které velmi dobře znají, zastavili na zastávce autobusu Sulická v ulici V Zálesí. Vozidlo však neřídila osmadvacetiletá žena, ale její padesátiletý známý. Dotyčná seděla vedle něj a předstírala, že s celou událostí nemá nic společného.
 
Zjistit skutečný stav věci nebylo pro policisty nijak obtížné. Po několika málo minutách měli dostatek důkazů, vypovídajících, že vozidlo v době nehody řídila právě ona a z místa poté bez výčitek ujela. Po nehodě předala řízení vozidla svému známému.
 
Policisté z místního oddělení konzultovali celou věc se státním zástupcem, který rozhodl o zabavení vozidla, kterým opakovaně páchá trestnou činnost.
 
Tímto opatřením celá věc rozhodně nekončí, další rozhodnutí příslušných orgánů činných v trestním řízení, zejména státního zastupitelství a soudu, budou s největší pravděpodobností následovat.
 
por. Mgr. Hana Jeřábková, DiS. – 30. 12. 2013

vytisknout  e-mailem