Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

"Pirát silnic" naštěstí nikoho nezranil

Přes Netolicko projížděl osobním automobilem s 2,21 promilemi alkoholu v dechu.  

Čtyřiačtyřicetiletý muž z Českokrumlovska dne 15. 8. 2008 v 13:00 hodin způsobil u Netolic dopravní nehodu na silnici II. třídy číslo 145 při jízdě osobním automobilem Audi 100 A6 ve směru jízdy Němčice - Prachatice.

Při projíždění táhlou levotočivou zatáčkou nepřizpůsobil čtyřiačtyřicetiletý muž rychlost jízdy svého vozidla, vyjel vpravo mimo komunikaci, kdy se střetl se směrovým sloupkem a následně dopravní značkou. To však nebylo vše, po nárazu do značení vjel do louky, ze které ale vyjel a pokračoval v jízdě směrem na Prachatice. Celá tato událost byla oznámena na linku 158 účastníky silničního provozu, kteří jízdu nebezpečného řidiče viděli. Na popud všímavých řidičů vyjela urychleně hlídka dopravních polistů z Prachatic směrem na Netolice a u obce Hracholusky policisté nebezpečného řidiče s osobním automobilem Audi zastavili. Jak dopravní policisté z Prachatic při příjezdu na místo zjistili, příčinou této "kaskadérské" jízdy byl alkohol. Při dechové zkoušce totiž řidiči naměřili 2,21 promile akoholu v dechu. Na základě pozitivní dechové zkoušky byl řidič policisty poučen a vyzván k podrobení se lékařskému vyšetření spojeného s odběrem žilní krve nebo moči. Na ZZS v Prachaticích bylo provedeno pouze klinické vyšetření, protože odběr krve nebo moči muž bezdůvodně odmítl. Ani doklady potřebné k řízení vozidla tento řidič nepředložil. Jak bylo následnou lustrací zjištěno, měl vysloven zákaz řízení motorových vozidel do července letošního roku, avšak řidičský průkaz si na městském úřadě do současné doby nevyzvedl.

Čtyřiačtyřicetiletý muž se v tomto případě dopustil trestného činu "ohrožení pod vlivem návykové látky" a policisté případ prověřují ve zkráceném přípravném řízení. Při havárii nedošlo ke zranění osob a škoda na vozidle byla vyčíslena na 50 000 korun a na dopravním značení na 5 000 korun.

 

 

vytisknout  e-mailem