Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Pirát jel v obci 95 km/h

CHRUDIMSKO - Dnes mu hrozí pokuta maximálně 10 tisíc korun a zákaz řízení až na rok. Od ledna už bude ale všechno jinak. 

Policisté z pardubického oddělení silničního dohledu včera krátce po 19. hodině ve Václavské ulici v Chrudimi během výkonu služby změřili a zastavili řidiče vozu značky VW Passat, který uháněl obcí 95 km/h. Po odečtení tolerance tak 28letý řidič překročil dovolenou rychlost o 45 km/h.

Policisté přestupek oznámili příslušnému správnímu orgánu, kde mladému muži nyní hrozí pokuta do výše 10 tisíc korun a zákaz řízení až na 12 měsíců.

S blížící se novelou silničního zákona bude za stejný přestupek hříšníkům od ledna hrozit pokuta ve výši až 25 tisíc korun a zákaz řízení až 18 měsíců. Nově přitom budou moci policisté u těchto přestupků zadržet řidičský průkaz přímo na místě.

Tím hlavním důvodem pro sundání nohy z plynu by ale měla být zejména ohleduplnost k ostatním účastníkům silničního provozu. Výrazné překročení rychlosti může mít fatální dopad na život a zdraví vás i ostatních. 

28. listopadu 2023
por. Mgr. Iveta Kopecká
tisková mluvčí Policie ČR Pardubického kraje

Odkazy do noveho okna

rychlost

rychlost 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem