Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Pil a pral se strážníky

SVITAVSKO - Vystřízlivěl až na záchytce. 

Ilustrační fotoIlustrační fotoVčera jsme třicetiletému muži sdělili obvinění z přečinu násilí proti úřední osobě. Toho se měl dopustit v sobotu večer v Jevíčku. Vše mělo původně začít doma debatou s otcem, kdy byl již údajně pod vlivem alkoholu. Diskuse se bohužel proměnila v hádku plnou ostrých slov vůči rodičům. Ti si to nenechali líbit a zavolali na svého syna hlídku strážníků z Jevíčka. Agresor na jejich výzvy nejen, že nereagoval, ale následně je i fyzicky napadl a při tom jednoho strážníka zranil. Zranění si vyžádalo lékařské ošetření.

My jsme byli k případu přivoláni ve chvíli, kdy byl již násilník strážníky spoután, přesto jeho vulgarita a agresivita nepolevovala. Vzhledem k tomu, že dechová zkouška prokázala přítomnost alkoholu, a to v hodnotě 2,40 promile, rozhodli jsme o jeho převozu na protialkoholní záchytnou stanici. Ani v tuto chvíli agresor neuposlechl výzev a dokonce se pokusil fyzicky zaútočit na kolegy. To se mu nevyplatilo a zůstal na zemi s rukama za zády. 

Ze svého jednání se teď bude zodpovídat před soudem. Pokud mu bude prokázána vina, může za zdmi věznice strávit až čtyři roky. 

13. května 2019
por. Bc. Ondřej Zeman
tiskový mluvčí

vytisknout  e-mailem