Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Petr s Hektorem získali další významné ocenění

TACHOV – Na Mistrovství ČR stopařů 2021 se policejní psovod se se svým psem Hektorem umístili na zlaté příčce. Vítězstvím se kvalifikovali na připravované mistrovství světa. 

Ve druhé polovině března letošního roku se v Týništi nad Orlicí uskutečnilo Mistrovství ČR stopařů 2021, jehož konání se přesunulo z loňského roku na letošní. Mistrovství se zúčastnil i policejní psovod ppor. Petr Zifčák ze Skupiny základních kynologických činností Tachov se svým služebním psem Hektorem, což je 8letý německý ovčák. Do republikové soutěže, kam se z výběrového závodu stopařů mohlo kvalifikovat jen 18 nejlepších, se probojovala tato dvojice již po několikáté.

Mistrovství ČR bylo rozděleno do dvou dnů, ve kterých se bodovaly schopnosti závodníků na dvou stopách v různém terénu. Obě byly 2 kilometry dlouhé, 7 krát lomené a navíc ztížené pachem cizí osoby, která stopy v určitém místě přešla.  Pes na každé z nich musel nalézt 7 předmětů v časovém limitu do 40 minut. Soutěžícím správné vypracování zadaných stop značně ztěžovalo nepříznivé počasí, neboť se závod konal za silného větru.  Nepřející počasí však nepřekvapilo Petra ani Hektora, a tak se s celkovým součtem 184 bodů z 200 možných umístili na prvním místě. Tím se kvalifikovali i na připravované mistrovství světa, které by se mělo uskutečnit na podzim v Polsku.

To, že dvojice patří mezi „stopařskou elitu“ dokazuje například i opakované získání titulu mistra republiky služebních psů v soutěži SKS TART, účast na mistrovství světa i další získané trofeje. Stopařské kvality tato dvojice samozřejmě nepředvádí jen na soutěžích, ale využívá je i při policejní práci u nás na Tachovsku. 

por. Bc. Dagmar Jiroušková
19. 4. 2022

https://www.policie.cz/clanek/vitezstvi-patri-policejnimu-tymu-z-tachova.aspx
https://www.policie.cz/clanek/policejni-psovod-s-hektorem-se-zucastnili-dalsich-vyznamnych-soutezi.aspx
https://www.policie.cz/clanek/policejni-psovod-s-hektorem-maji-z-sebou-dalsi-uspech.aspx

Odkazy do noveho okna

Petr s Hektorem

Petr s Hektorem 

Detailní náhled

Petr s Hektorem

Petr s Hektorem 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem