Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Pěti řidičům uložili kauci

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Za závažné přestupky policisté ukládali kauce.  

V uplynulém týdnu dopravní policisté uložili pěti řidičům kauci za spáchání závažných přestupků v dopravě při jízdě po silnicích Uherskohradišťska. Jedním z nich byl například třiadvacetiletý cizinec, který v neděli odpoledne v osobním fiatu nebezpečně předjížděl v úseku, kde je to zakázáno – poblíž Uherského Brodu na Králově. Při tomto předjíždění jel navíc o více než třicet kilometrů rychleji, než je stanoveno. Dopravní policisté jej na místě zastavili a vzhledem k závažnosti přestupků mu uložili kauci ve výši deseti tisíc korun. Ještě o třicet kilometrů rychleji jel v neděli dopoledne osmačtyřicetiletý cizinec po tranzitní I/50 u Kunovic. Policisté jeho mercedes zastavili a vzhledem k závažnosti přestupku uložili řidiči kauci pěti tisíc korun, kterou musel zaplatit předtím, než mohl pokračovat v jízdě. Kauci ve výši šesti tisíc korun uložili dopravní policisté šestačtyřicetiletému řidiči dacie, který ve středu večer svištěl Polešovicemi rychlostí 100 km/h. Za překročení rychlosti v obci o více než 40 km/h zákon ukládá pokutu od pěti do deseti tisíc korun a zákaz řízení od šesti měsíců do jednoho roku.
Nejvyšší hodnotu alkoholu policisté v uplynulých sedmi dnech naměřili šestačtyřicetiletému muži z Kunovic. Řidič v sobotu před šestou večer nadýchal opakovaně hodnotu okolo 2,7 promile. Dechovou zkoušku u něj policisté dělali poté, co přijeli řešit dopravní nehodu, kterou opilý řidič zavinil. Před světelnou křižovatkou v ulici Obchodní v Kunovicích se nevěnoval plně řízení a zezadu narazil octavií do golfu. Při nehodě nedošlo ke zranění, pouze ke škodě na vozidlech. Policisté opilému řidiči, který přiznal, že před jízdou pil víno, zadrželi řidičský průkaz a začali s ním řešit podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu v souvislosti se zaviněním dopravní nehody hrozí až tříleté vězení a zákaz řízení až na deset let.
O něco nižší hodnotu alkoholu 2,13 naměřili policisté dvacetiletému muži, který deset minut po začátku soboty havaroval při jízdě na kole ve Starém Městě. Mladík zřejmě v opilosti nezvládl řízení kola, spadl na vozovku, kde se zranil. Následně byl ošetřen záchrannou službou, která jej převezla do nemocnice. Za takovouto opileckou jízdu a havárii hrozí mladému cyklistovi pokuta od pětadvaceti do padesáti tisíc korun. Dalším opilým cyklistou byl devětadvacetiletý muž z Hluku. V úterý před desátou hodinou večer jel do Hluku na kole od Starého Města. Jel bez osvětlení, a tak jej policisté zastavili a než s ním začali řešit, že při jízdě v noci nebyl řádně osvětlen, zjistili, že má v dechu 1,2 promile alkoholu. Cyklista přiznal, že před jízdou vypil čtyři piva. Čeká jej placení pokuty za neosvětlené kolo a za opileckou jízdu, která může dosáhnout až dvaceti tisíc korun.
Do dvou skupin vybraných přestupků se v tomto týdnu zařadil osmapadesátiletý muž z Uherského Hradiště, který jel ve čtvrtek dopoledne Kunovicemi v octavii. Policisté jej přistihli v okamžiku, kdy řídil a u toho držel v ruce telefon. Zastavili jej a při dechové zkoušce u něj naměřili hodnotu 0,31 promile alkoholu. Na místě mu odebrali řidičský průkaz a začali řešit oba přestupky, za které mu hrozí pokuta do dvaceti tisíc korun.
Při řízení pod vlivem drog byl v pátek o půl desáté přistižen mladý muž v Hluku. Uherskoostrožští policisté jej zastavili v situaci, kdy řídil golf. Dechová zkouška na alkohol byla negativní, ale test na drogy ukázal přímo na silnici, že dvaadvacetiletý muž je pod vlivem pervitinu a marihuany. Policisté navíc zjistili, že mladík nemá a nikdy neměl řidičský průkaz. Za řízení bez řidičského oprávnění mu hrozí pokuta od pětadvaceti do padesáti tisíc korun až dvouletý zákaz řízení. Za jízdu pod vlivem drog mu prozatím hrozí pokuta do dvaceti tisíc korun, ale není vyloučeno, že se pozdějším prověřováním nezmění na podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.      
  
Výběr ze zjištěných přestupků v dopravě na Uherskohradišťsku 8. – 14. 11. 2013
 
Počet zjištěných přestupků
8. – 14. 11. 2013
1. - 7. 11. 2013
Řidič pod vlivem alkoholu
4
6
Řidič pod vlivem drog
2
2
Překročení maximální rychlosti
73
98
Jízda na červenou / nedání přednosti v jízdě
13
5
Nepoužití bezpečnostních pásů
4
10
Telefonování za jízdy
13
22
Špatný technický stav vozidla
19
31
Uložené kauce za přestupek v dopravě
5
2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
15. listopadu 2013, por. Mgr. Aleš Mergental

vytisknout  e-mailem