Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Pes v Hronově vážně pokousal ženu

NÁCHODSKO - Mladé ženě se zřejmě vymklo jeho venčení 

AKTUALIZACE - Po provedeném šetřením policejní vyšetřovatel případ odložil, neboť nebyla zjištěno, že by způsobená zranění zavinila další osoba. Dále policisté zjistili, že mladá žena si psa svěřeného kamarádce na hlídání vypůjčila bez vědomí majitele a při jeho venčení byla pod vlivem alkoholu, omamných a psychotropních látek, a se psem nevhodně zacházela. Psa, kterého po útoku policisté zajistili a ihned umístili do záchytného útulku, nechali podrobit odborné komplexní veterinární expertize. Z té vyplynulo, že pes nemá agresivní sklony a je po zdravotní stránce v pořádku, a proto byl vrácen jeho majiteli.

por. Mgr. Eva Prachařová
12.10.2016

Dnes v 16:42 přijal operační důstojník od záchranné služby informaci o vážně zraněné ženě, kterou v Hronově na Náchodsku pokousal pes. Ženu s vážným zraněním obou horních končetin letecky transportoval do Fakultní nemocnice v Hradci králové záchranářský vrtulník.

K události došlo v parku Aloise Jiráska poté, co 27 letá žena přišla za svoji kamarádkou, která hlídala psa svému příteli a rozhodla se, že ho vyvenčí. Měla psovi nasadit obojek s vodítkem a jít do blízkého parku. Co se stalo těsně před tím, než pes na ženu zaútočil a vážně ji zranil, nyní vyšetřují náchodští kriminalisté, kteří také v této souvislosti přivítají jakékoliv svědectví.

Bezprostředně po útoku pes z místa utekl, operační důstojník proto na místo povolal celkem sedm policejních hlídek, které ho hledaly po celém Hronově a okolí. Policisté začali také hledat majitele psa, jehož totožnost znají.

Kolem 17:00 psa nalezli a zajistili. Proto, aby byl pod odborným odhledem, ho umístili do záchytného psího útulku a v průběhu zítřka mu bude zajištěna kompletní veterinární prohlídka, která by měla vyhodnotit jeho zdravotní stav.

U pokousané ženy bude v nemocnici pro účely zkoumání, zda byla nebo nebyla pod vlivem alkoholu nebo drog, zajištěn odběr krve.

Kriminalisté ve věci zahájili úkony v trestním řízení pro podezření ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Budou samozřejmě bedlivě zjišťovat, kdo je za vážná zranění ženy zodpovědný.  

Mjr. Mgr. Ivana Ježková, 3.6.2016, 21:20

vytisknout  e-mailem