Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Pervitin zadarmo

KOLÍNSKO – Teď již obviněná žena měla svou stálou „klientelu“. 

Dvaatřicetiletá žena si myslela, že když bude dávat svým známým drogy zadarmo či za protislužbu, není to trestné. Neznalost zákona ale neomlouvá…

Kolínští kriminalisté na základě vlastního šetření zadrželi podezřelou ženu a poté provedli domovní prohlídku. Po veškerých služebních úkonech vyšetřovatelka zahájila proti ní trestní stíhání a obvinila ji ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Tohoto trestného činu se dopustila tím, že nejméně od jara loňského roku, v místě svého bydliště, úmyslně a neoprávněně distribuovala pervitin bezplatně, protislužbou a občas i za nějakou finanční částku několika svým pravidelným odběratelům. 

Při domovní prohlídce pak kriminalisté našli a zajistili věci využitelné pro distribuci a užívání drog. Těmi byly digitální váha, plastové sáčky s nožovým uzávěrem, z nichž některé byly nové, jiné znečištěné od drog, dále pak sušinu odpovídající marihuaně a hašiši, drtičku a injekční stříkačky.

Za trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy hrozí 32leté obviněné v případě odsouzení trest odnětím svobody na jeden rok až pět let.


por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Středočeského kraje
17. února 2023

vytisknout  e-mailem