Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Personální změny na úseku SKPV

Komise vybraly vhodné kandidáty na pozice náměstka policejního prezidenta pro službu kriminální policie a vyšetřování a ředitele Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování PP ČR. 

Výběrová komise, která vznikla v rámci vypsaného výběrového řízení na pozici náměstka policejního prezidenta pro SKPV, doporučila v těchto dnech policejnímu prezidentovi ustanovit k 1. 1. 2017 na tuto pozici jediného přihlášeného kandidáta, kterým byl plk. Ing. Mgr. Jaroslav Vild. Pan policejní prezident se s tímto rozhodnutím ztotožnil.

„Pan plukovník Vild je profesionál s dlouholetou praxí u kriminální policie. Jsem přesvědčen, že na manažerských pozicích, které v průběhu své kariéry zastával, nasbíral mnoho cenných zkušeností, které uplatní v pozici náměstka policejního prezidenta,“ uvedl policejní prezident genmjr. Tomáš Tuhý.

Plukovník Jaroslav Vild, který dosud zastává pozici náměstka ředitele pro logistiku Národní centrály proti organizovanému zločinu SKPV, vystudoval Policejní akademii ČR v Praze a Provozně ekonomickou fakultu České zemědělské univerzity v Praze. Je držitelem osvědčení NBÚ na stupeň „tajné“. V průběhu své profesní kariéry u Policie ČR zastával různé vedoucí pozice ve struktuře služby kriminální policie a vyšetřování, působil také na Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování Policejního prezidia ČR a jako ředitel Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality SKPV.

„Mé poděkování patří také plk. Milanu Černekovi, který byl výkonem pozice náměstka policejního prezidenta dosud pověřen. Ve své funkci odvedl spoustu dobré práce,“ doplnil policejní prezident.

Včera zasedala také výběrová komise, jejímž úkolem byl výběr kandidáta na pozici ředitele Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování Policejního prezidia ČR. Na tuto pozici byl vybrán dosavadní náměstek ředitele tohoto útvaru plk. Mgr. Michal Foit, který se funkce ředitele ujme taktéž prvního ledna 2017.

23. prosince 2016
plk. Jozef Bocán
tiskový mluvčí, Policejní prezidium ČR

vytisknout  e-mailem