Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Perný den policistů

Pokračoval dohled u přechodů poblíž škol a začal také průzkum veřejného mínění. 

Ve čtvrtek policisté na Mladoboleslavsku pokračovali ve zvýšených kontrolách dopravy na přechodech v okolí základních škol. Preventisté pak navštívili v rámci projektu „Zebra se za Tebe nerozhlédne“ žáky prvních tříd na základní škole v Bezně. Už po cestě ale museli policisté řešit závažný přestupek mladého řidiče se Škodou Fabia. V Zámostí a posléze v Dolním Krnsku předjížděl na plné čáře a navíc překročil i maximální povolenou rychlost v obci. Policisté v civilním autě, které „pirát“ v místě zákazu také předjel, dojeli řidiče u statku v Jizerním Vtelně. Na místo přivolali dopravní policisty, kteří řidičovy přestupky potrestali blokovou pokutou jeden tisíc korun. Zdůvodnění, že zaspal a spěchal do práce, skutečně neobstálo.
S malým zpožděním pak pokračovala cesta policistů do Bezna. Do tamní školy denně z okolních vsí dojíždí prakticky dvě třetiny žáků, kteří se od autobusu přesouvají přes frekventovanou silnici první třídy. Policisté zjistili, že sice teoreticky přecházení hlavní silnice školáci zvládají, ale na vedlejší silnici je přecházení vozovky již problematické. Existuje zde totiž přechod pro chodce, který ale spojuje dvě strany silnice šikmo. O situaci budou policisté dále jednat s obcí, aby cesta dětí do školy a ze školy byla maximálně bezpečná.
Policisté z Preventivně informační skupiny v Mladé Boleslavi po návštěvě dvou prvních tříd pokračovali v Bezně a okolních obcích, aby vyzpovídali několik občanů v rámci anonymního dotazníkového šetření, které se týká práce policie. Průzkum veřejného mínění pořádá policie ve středních Čechách již potřetí a jeho výsledky jsou vodítkem pro další práci policie v kraji.

Ještě v dopoledním čase pokračovali policisté v další preventivní práci. Vyrazili do mateřské školy v Mladé Boleslavi Na Celně. Tamní žáčci měli možnost se seznámit s výstrojí policistů, prohlédli si policejní auto a také si s policisty vyzkoušeli správné a bezpečné přecházení vozovky. Obdobných besed a ukázek uskuteční policisté jen na Mladoboleslavsku každý rok v mateřských i základních školách desítky.

 

komisař Bc. Ladislav Mareš

7. 4. 2011

vytisknout  e-mailem