Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Perný den policistů (nejen) z oddělení hlídkové služby

BRNO: Ani ve středu si policisté nemohli stěžovat na nedostatek práce 

 23.3. 11:00

Kolem jedenácté hodiny byla hlídka policistů vyslána na ulici Kovářskou, kde se měl nacházet muž, který chtěl spáchat sebevraždu. Když hlídka dorazila na místo, stál skutečně na balkoně ve třetím patře muž, který si u krku držel nůž s dvaceticentimetrovou čepelí. Důvodem byla nechuť nastoupit výkon trestu odnětí svobody. Jednomu z policistů se podařilo 24letého muže přimět k rozhovoru. Ten pak po dvaceti minutách policistovi nůž odevzdal. Po lékařském ošetření byl eskortován do vazební věznice v Brně.

23.3. 16:50

Krátce před šestnáctou hodinou zasahovala hlídka v panelovém domě v Bzenecké ulici. Jeden z obyvatelů nahlásil hořící pohovku ve společných prostorách domu. Ze vchodu do domu se valil hustý kouř. Oba členové hlídky se vyzbrojili plynovými maskami, a zatímco jeden lokalizoval ohnisko požáru, druhý prohledával zakouřené prostory. Bylo podezření, že se tam nachází další osoby v bezvědomí. To se naštěstí nepotvrdilo a policisté alespoň kontaktovali obyvatele a odvětrávali dům. Vzápětí mohli již lokalizovaný požár předat k dohašení hasičskému záchrannému sboru.

23.3. 23:50

Plné ruce práce měli s potyčkou lidí v zahradní kolonii v ulici Podhájí policisté z oddělení hlídkové služby. Dvaatřicetiletý muž tam opakovaně vnikl ke skupině pokojně popíjejících lidí ve stavební buňce. Některé osoby napadal a všem vyhrožoval fyzickou likvidací. Jeden z napadených se natolik obával o svůj život, že se bránil. Po ruce měl sekáček na maso, kterým útočníka udeřil. Ten po úderu utekl neznámo kam. Osazenstvo chatky se zabarikádovalo vevnitř a přivolalo policisty. Policejní posily potom pročesávaly okolí a snažily se zraněného agresora dohledat. Práci jim značně ztěžovaly alkoholem notně rozmlžené informace popíjející společnosti. Nakonec se podařilo od osob z vedlejší chatky zjistit pravděpodobnou totožnost zraněného muže. Ten byl hospitalizován v nemocnici, naštěstí utrpěl jen lehčí poranění hlavy.

Kriminalisté obvinili nezvaného návštěvníka z trestných činů ublížení na zdraví ve stádiu pokusu, porušování domovní svobody a násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci. S prázdnou z incidentu nevyvázne ani jedenašedesátiletý muž, který útočil se sekáčkem. Za své jednání se bude zodpovídat z ublížení na zdraví z omluvitelné pohnutky. Pro pokus těžké újmy na zdraví mu hrozí až 4 roky odnětí svobody.

por. Pavel Šváb, 24.03.2011

Zvukový záznam: perný_2503.mp3

vytisknout  e-mailem