Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Peníze si půjčovali, ale nevraceli

SVITAVSKO - Celkem si měli vypůjčit přes 320 000 korun. 

Ilustrační fotoIlustrační fotoV minulých dnech jsme rozkryli sérii podvodů, kterých se měli dopouštět čtyřiadvacetiletý mladík a jeho osmašedesátiletá babička za období posledních dvou let, byť již byli pro stejnou protiprávní činnost v minulosti odsouzeni.  Za to si také oba vyslechli obvinění ze zločinu podvodu.

Mladý muž si měl nejdříve půjčovat peníze od firem poskytujících úvěry, kdy nikdy peníze nevracel zpět. V několika případech dokonce získal peníze prodejem fiktivního zboží. Proto, aby pokryl své finanční nároky, neváhal několikrát podvést ani svou matku. Vydával se na počítačové síti za exekutora. Hnacím motorem jeho podvodného jednání měla být v první řadě snaha uhradit dluh převyšující 1.600.000 korun z jeho ještě dřívější majetkové trestné činnosti, za kterou byl pravomocně odsouzen.

Mnohem důležitější se pro něj bohužel stala hráčská vášeň, do které investoval téměř všechny zapůjčené peníze. Příběh je o to smutnější, že do své dluhové spirály stáhnul i svou babičku. Ta si pro něj peníze půjčovala v okruhu svých známých, i když věděla, že je nebude schopna vrátit. Proto se již dříve dostala až do osobního bankrotu, kdy výše jejích pohledávek přesáhla 1.000.000 korun. Bohužel ji ani tato zkušenost od půjčování dalších peněz neodradila a v protiprávní činnosti nadále pokračovala.

Za své jednání se teď budou oba zodpovídat před soudem. Tam jim v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na osm let.

26. června 2018
nprap. Bc. Ondřej Zeman
tiskový mluvčí

vytisknout  e-mailem