Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Peníze firmy měla zpronevěřit

Bruntál - další zprávy z okresu 

Policejní komisař oddělní hospodářské kriminality zahájil v těchto dnech trestní stíhání 32leté ženy z přečinu zpronevěry. Je jí kladeno za vinu, že od června 2017 do dubna 2018 jako zaměstnankyně firmy v Bruntále měla za účelem vlastního obohacení z finančních prostředků firmy neoprávněně provádět finanční transakce, na vrub firmy a zpronevěřit tak částku přesahující 490 tisíc korun. Měla například pozměnit pokladní evidenci či uhradit fiktivní faktury. Peníze měla vybrat a použít pro vlastní potřebu. Nyní jí hrozí trest odnětí svobody až do výše pěti let.

Kontrola podávání alkoholu mládeži

V Krnově proběhly v posledním období akce zaměřené na kontrolu dodržování zákazu prodeje alkoholu či umožnění požívání alkoholu a tabákových výrobkům osobám mladších osmnácti let. Policisté ve spolupráci s městskými strážníky a hasiči zkontrolovali několik provozoven. Na jedné z diskoték policisté zjistili osm mladistvých osob pod vlivem alkoholu. Tři případy jsou řešeny jako přestupkové jednání a pět případů jako trestné činy.

Řízení pod vlivem alkoholu a ještě v zákazu činnosti

Krnovští policisté zastavili ve středu 6. 2. 2019 na ulici Mikuláška vozidlo Volkswagen, které řídil 46letý muž. Dechová zkouška u řidiče byla s pozitivním výsledkem, naměřené hodnoty se pohybovaly kolem 2,5 promile alkoholu v dechu.  S naměřenými hodnotami muž souhlasil. Dále policisté zjistili, že muž má soudem vysloven zákaz řízení motorových vozidel a to až do roku 2021. Policisté vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Policejní akce

Bruntálští policisté spolu s policisty speciální pořádkové jednotky a policejním psovodem Krajského ředitelství Moravskoslezského kraje ve spolupráci s Hospodářskou správou města Bruntál, hasiči a městskými strážníky provedli policejní akci zaměřenou na kontrolu lokality na ulici Dlouhá, při které pátrali po osobách a věcech. Policisté nezjistili, že by některá z kontrolovaných osob byla v pátrání.  Zjištěné nedostatky z pohledu ostatních účastníků akce jsou řešeny v jejich kompetenci.

por. Bc. Pavla Jiroušková

7. 2. 2019

vytisknout  e-mailem