Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Peněženku je třeba hlídat!

Český Krumlov - Nákup se včera v podvečer prodražil 51letému muži z Českého Krumlova. (Hlasová schránka 974 232 116) 

Při nákupu potravin v Českém Krumlově přišel o pánskou peněženku, ve které měl uloženou finanční hotovost 4.500 Kč, 350 EUR, dvě platební karty a různé osobní doklady. Škodu poškozený vyčíslil na částku 14.500 Kč.

A jak se vše odehrálo? Muž zaplatil svůj nákup a peněženku si poté uložil do kapsy v bundě. Po příchodu k autu a naložení nákupu ale sáhl do kapsy a peněženku nenašel. Vrátil se do obchodu, ale ani na parkovišti ani uvnitř obchodu se mu ji najít už nepodařilo.

Zda si muž peněženku špatně uložil do kapsy a vypadla mu, či zda mu šikovný lapka do kapsy sáhl a peněženku si vzal, to již nyní asi poškozený nezjistí. Ten, kdo si peněženku odnesl se v každém případě dopustil dvou trestných činů - krádeže a nedovoleného držení platební karty a českokrumlovští policisté po něm pátrají.

----------------------------

Každý, kdo jde nakupovat by si měl uvědomit, že peněženka, případně kabelka či taška s peněženkou a doklady musí být neustále pod dohledem. Odložená kabelka na nákupním vozíku je pro zloděje lákadlo a také peněženka vyčuhující z kapsy jako by ke krádeži přímo pobízela. Problémy pak vznikají nejen odcizením finanční hotovosti, ale hlavně odcizením platebních karet a dokladů. Proto si na své věci dávejte pozor! 

por. Bc. Michaela Hončíková (pcrckpis@mvcr.cz)

 

 

vytisknout  e-mailem