Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Víkend na Chrudimsku

Pátrací akce, preventivně bezpečnostní akce 

Policisté chrudimského regionu řešili o víkendu různorodou trestnou činnost, pátrali po pohřešované osobě a uskutečnili preventivně bezpečnostní akci na alkohol.

Od čtvrtka policisté obvodního oddělení Třemošnice ,Hlinsko, Dopravního inspektorátu a psovod se služebním psem pátrali po 58letém muži ze Seče. Pohřešovaný muž odešel ve středu ze svého bydliště do obce Horní Bradlo. Protože příbuzní od něho nedostali až do čtvrtečních odpoledních hodin žádnou zprávu, až ve čtvrtek oznámili celou událost na policii.
Pátrání bylo nejprve provedeno v místě bydliště a v jeho okolí, v okolních restauracích a v úseku pravděpodobné cesty pohřešovaného. V tento den bylo pátrání neúspěšné. Následující den v ranních hodinách proběhla další pátrací akce, do které bylo nasazeno 36 policistů a 46 hasičů. Pátrací akce skončila smutně, neboť pohřešovaný muž byl nalezen mrtvý.  Šetření celého případu převzal policejní komisař, který nařídil provést soudní pitvu, ke zjištění přesné příčiny úmrtí pohřešovaného.
 
Na policii bylo přijato telefonické oznámení, že v Hrochově Týnci se nachází v uzamčeném domě 84letý muž, který na zvonění ani bouchání nereaguje. Na místo se dostavila policejní hlídka, která zjistila, že muž leží na podlaze v pokoji. Policisté vnikli do domu , kde v obývacím pokoji nalezli muže, který byl při vědomí a komunikoval. Hlídce sdělil, že v dopoledních hodinách upadl a nemohl vstát. Policisté přivolali rychlou záchrannou službu, která muže převezla do nemocnice. Poté byl dům uzamčen a zapečetěn.

V nočních hodinách z pátku na sobotu proběhla preventivně bezpečnostní akce zaměřená na dodržování zákazu podávání a prodávání alkoholických nápojů osobám mladistvým a nezletilým ve vytypovaných restauračních a zábavních zařízeních na teritoriu města Chrudim. Policisté se mimo jiné zaměřovali také na pátrání po osobách a věcech a kontrolu řidičů motorových vozidel.
Kontrola se uskutečnila v jedné chrudimské diskotéce. Akce se zúčastnili policisté pořádkové a dopravní služby, kriminalisté, policisté cizinecké policie a strážníci městské policie Chrudim. Na místě byli také hasiči a pracovnice Městského úřadu Chrudim z oddělení sociálně právní ochrany dětí. V průběhu opatření policisté zjistili 23 osob mladších 18let, které požily alkoholické nápoje. Nejvyšší naměřená hodnota činila 1,34 promile. Podávání alkoholu mladistvým bude řešeno ve spolupráci s městskou policií.
Přítomní hasiči provedli v prostorách diskotéky kontrolu požárně bezpečnostního zařízení. Zkontrolovali hasicí přístroje, hydranty, únikové cesty a nouzové osvětlení. Nenašli žádnou závažnou závadu a mohli konstatovat, že vše je v pořádku.
Policie bude kontroly podobného typu v Chrudimském regionu opakovat.
 
Ze spáchané trestné činnosti šetřili vloupání do domu s chráněnými byty v obci Skuteč. Z tohoto činu je podezřelý 50letý muž. Obci Proseč způsobil škodu ve výši 50.000 Kč, neboť přinesenou sekerou poškodil zeď a kachličkové obložení v koupelně. Proč se tak choval teď  zjišťují policisté ve Skutči.
V sobotu v  disko klubu v Ronově nad Doubravou zloděj ukradl z volně odložené a zřejmě i nehlídané tašky peněženku, ve které měl majitel uloženou platební kartu, řidičák, studentský průkaz a peníze. Aby toho nebylo málo, sebral zloděj z tašky i dva obilní telefony. Mladíkovi se diskotéka prodražila, neboť přišel o věci za  téměř 10.000 Kč.
 
V chatové oblasti Hyblík u obce Horní Bradlo vnikl neznámý pachatel do garáže u rekreační chaty a ukradl elektrické nářadí. U dalších chat vnikl do garáže a kůlen. Zda něco odcizil, bude známo po vyjádření majitelů objektů.
Přes víkend přibylo 14 přestupků a osm trestných činů. Například v Ronově nad Doubravou zloděj odcizil na železniční trati 400 metrů telefonního kabelu v hodnotě 2.400 Kč.
 
Jeden řidič je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, druhý z přestupku. V sobotu v dopoledních hodinách ohrožoval řidič Fordu ostatní účastníky silničního provozu tím, že na kruhovém objezdu u obchodního domu Lidl jel v protisměru. Při kontrole nadýchal 2,06 promile.
Ve večerních hodinách v sobotu byl kontrolován řidič Mazdy, kterému byla při dechové zkoušce naměřena hodnota 0,30 promile.
Oběma řidičům byl zadržen řidičský průkaz a další jízda zakázána.
 
A nakonec jeden neobvyklý případ vázající se k předvánočnímu období. V  neděli u obce Lhota u Skutče pokácel dvě vzrostlé jedle a otrhal z nich jmelí, zatím neznámý pachatel. Zřejmě si chce na trzích přivydělat prodejem tohoto krásného parazita.  Dřevo neodcizil avšak škoda na poškození stromů činí 2.500 Kč.
 
nprap. Věra Hamáčková
14.12.2009
 
 

vytisknout  e-mailem