Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Pátrání skončilo úspěšně

Po muži pátrali policisté několik hodin  

Od včerejšího večera až téměř do půlnoci pátrali policisté po 38letém muži z Bruntálska. V osm hodin večer volal svojí bývalé přítelkyni. Nebyl v příliš dobrém psychickém stavu, plakal a loučil se s celou rodinou. Proto se vystrašená žena obrátila s prosbou o pomoc na policisty. V tu chvíli se také rozjelo složité pátrání.

Situace ale nebyla vůbec jednoduchá. Muž měl totiž údajně odjet někam za prací. Navíc od posledního hovoru se svojí bývalou přítelkyní nezvedal telefon. Ze zkušenosti policisté věděli, že v takovém případě mnohdy rozhodují minuty. Proto byl také ke zjištění jeho pohybu zaměřen mobilní telefon. Podle něho se měl nacházet v Dolní Moravě na Králicku.

Až o půl desáté večer se z mobilu konečně ozval mužský hlas. Nebyl to ale hledaný, nýbrž jeho kamarád. Ten policistům řekl, že jsou oba v pořádku, našli si práci na Malé Moravě, kde jsou také ubytováni, ale o osobním kontaktu s muži zákona nechtěl ani slyšet. Jenomže pouhé sdělení přes telefon policistům nestačilo. Vzhledem k tomu, že měla bývalá přítelkyně hledaného muže důvodné obavy o jeho život a zdraví, bylo nutné, aby se fyzicky přesvědčili o jeho momentálním stavu.

Nakonec vše dobře dopadlo. Krátce před jedenáctou hodinou králičtí policisté oba muže dostihli. Hledaný muž byl v mírně podnapilém stavu, ale jeho přítel se zaručil, že se o něho postará.

Úspěšné bylo o pátrání po dvanáctiletém chlapci, který v prvmí polovině prosince utrkl z domova a několik dní se skrýval v okolí Skluhrova (více zde).
nprap. Eva Sichrová
6. ledna 2010
 

vytisknout  e-mailem