Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Pátrání skončilo

Chlapce v noci našla matka  

Od středečního večera ústečtí policisté pátrali po dvanáctiletém chlapci (více zde). Dnes v noci si všichni oddychli. Chlapce našla jeho matka krátce před třetí hodinou ráno ve Skuhrově u babičky na půdě. Poslední kontrola tohoto místa byla provedena o půlnoci s negativním výsledkem. Chlapec byl hladový a mírně podchlazený, ale jinak v pořádku. Nyní je v péči lékařů.

S prosbou o pomoc se na policisty otec obrátil chlapce ve středu o půl deváté večer. Od té doby probíhalo několik rozsáhlých pátracích akcí, které se navzájem prolínaly. Ve čtvrtek po školákovi pátraly více než čtyři desítky policistů. Pomoc nabízeli i občané Skuhrova, pomáhali spolužáci, známí, příbuzní,.. Pátrání ztěžovalo nepříznivé počasí. Díky mlze nemohl být přizván vrtulník s termovizní. Situace se trochu změnila v pátek, kdy bylo do pátrací akce zapojeno více než šedesát policistů a hasičů. V terénu bylo i devět psovodů (z Ústí nad Orlicí, Hradce Králové a ze Svitav). Po poledni se počasí alespoň trochu umoudřilo. Z Brna proto mohl přiletět vrtulník s termovizní, který prohledával okolí Skuhrova. Tam bylo také soustředěno nejvíce sil (kromě České Třebové a Řetové). Policisté a následně i vrtulník s termovizí prohlíželi především oblast od Skuhrova směrem k České Třebové, kde byl předpoklad, že se bude chlapec skrývat. Očekávali jsme také, že dříve nebo později bude hledat útočiště u své babičky. A to se také potvrdilo. Všichni si oddychli až dnes v časných ranních hodinách.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem zúčastněným za ochotu a pomoc. A to nejenom hasičům a psovodům, ale i místním občanům a zástupcům médií, kteří nám při pátrání velmi pomáhali.
nprap. Eva Sichrová
12. prosince 2009

Odkazy do noveho okna

Pátrací akce

Pátrací akce 

Detailní náhled

Pátrací akce

Pátrací akce 

Detailní náhled

Pátrací akce

Pátrací akce 

Detailní náhled

Policisté se vracejí z terénu

Policisté se vracejí z terénu 

Detailní náhled

Porada s posádkou vrtulníku

Porada s posádkou vrtulníku 

Detailní náhled

Vrtulník s termovizí

Vrtulník s termovizí 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem