Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Pátrání po seniorovi stále pokračuje - AKTUALIZACE

BŘECLAVSKO: Pátrací akce jsou zatím bezúspěšné. 

AKTUALIZACE: Pátrání po pohřešovaném seniorovi neustále pokračuje. Policisté do současné doby provedli již několik rozsáhlých akcí, kterých se zúčastnily desítky policistů, ale také hasičů. V rámci pátrání byl prohledán nejen lesní a polní terén, ale také přilehlé vodní plochy.

Při hledání nám pomáhali kolegové z Letecké služby, ovšem ani nasazení vrtulníku nepřineslo kladný výsledek. Dokonce jsme využili jihomoravské kynology ze Svazu záchranných brigád, kteří vytipované plochy prohledali se speciálně cvičenými psy. Kromě popsaných informací lze doplnit, že jsme provedli celou řadu dalších úkonů. Samozřejmě, že jsme v kontaktu s lidmi, s nimiž měl senior osobní vazby. Nepřetržitě prověřujeme veškeré informace, které od občanů získáváme. Jsme také ve styku se starosty obcí, v jejichž katastru byl senior spatřen naposled.

Jak jsme již uvedli, policisté budou v hledání seniora pokračovat i nadále. I když je pátrání doposud bezúspěšné, chtěli  bychom touto cestou poděkovat všem, kteří byli doposud ochotni a jakkoliv nám při hledání seniora pomohli. Zároveň upozorňujeme občany, aby s Policií ČR spolupracovali i nadále a sami nepodnikali žádné riskantní kroky, které by mohly negativně ovlivnit průběh pátrání.

por. Mgr. Kamila Haraštová, 4. října 2018

Bořetice - Policisté žádají veřejnost o spolupráci při pátrání po 79letém muži z Bořetic. Naposled byl viděn ve své obci v sobotu 29. září. Toho dne se v odpoledních hodinách stavil v penzionu Mlýn, následně u místní rozhledny a kolem páté hodiny navečer šel pěšky po silnici u koupaliště v katastru obce Němčičky.

Bližší informace i fotografie jsou k dispozici na: http://aplikace.policie.cz/patrani-osoby/PersonDetail.aspx?person_id=21440930180604 (pokud je odkaz nefunkční, bylo již pátrání odvoláno). V době, kdy z domova odešel, měl na sobě pravděpodobně černý svetr, černé tepláky a na hlavě klobouk.

Policisté již provedli rozsáhlou pátrací akci, do které byl nasazen také vrtulník. Přes veškerou snahu se pohřešovaného doposud nepodařilo najít. Ze strany občanů uvítáme jakoukoliv informaci, která by nám při pátrání pomohla.

Samozřejmě, že v pátrací akci budeme intenzivně pokračovat i nadále.

por. Mgr. Kamila Haraštová, 1. října 2018

vytisknout  e-mailem