Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Pátrání po pohřešovaném muži

KRAJ VYSOČINA: Policisté pátrají po seniorovi, který odešel z pečovatelského domu 

Kriminalisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při pátrání po pohřešovaném čtyřiasedmdesátiletém muži. V úterý 15. září 2020 odešel v odpoledních hodinách z pečovatelského domu, který se nachází v jedné z obcí na Novoměstsku a do současné doby se nevrátil zpět ani o sobě nepodal žádnou zprávu.

Muž je vysoký přibližně 175 centimetrů, střední postavy, má zelenohnědé oči a šedé krátké vlasy. Naposledy na sobě měl oblečené červené tričko s krátkým rukávem, šedé tepláky a červenobílé bačkory.

Ihned poté, co policisté přijali oznámení o pohřešování muže, začali po něm pátrat. Informace o pohřešování s jeho popisem byla předána všem policejním hlídkám. Policisté pohřešovaného muže hledali v místě pečovatelského domu a širokého okolí. Rovněž prověřili zdravotnická zařízení, dopravní spoje, další příbuzné a pátrali po něm i na dalších místech, u kterých vznikl předpoklad, že by se mohl nacházet. Do pátrání po pohřešovaném muži se zapojili také dobrovolní hasiči, psovod a vrtulník s termovizí, přičemž se muže do současné doby vypátrat nepodařilo.

Pohřešovaný muž byl naposledy viděn na silnici z obce Jimramov vedoucí na obec Polička na Žďársku. Dle dosavadního šetření policisté zjistili, že má vazby také na Hlinsko, Českou a Moravskou Třebovou a Poličku.

Žádáme proto všechny občany, kteří mají informace o tom, kde by se pohřešovaný muž v současné době mohl pohybovat nebo nacházet, aby se policistům přihlásili na tísňovou linku 158.

nprap. Bc. David Linhart, vrchní inspektor

16. září 2020

vytisknout  e-mailem