Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Pátrání po nezvěstném potápěči

Čeští potápěči pomohli slovenským kolegům vypátrat hledané tělo. 

Ve slovenských vodách štěrkového lomu Čierná Voda hledaly všechny záchranné složky potápěče, který byl nezvěstný od čtvrtka 14. 10. 2021. Jelikož se stále nedařilo slovenským kolegům jej lokalizovat, v rámci mezinárodní spolupráce se do hledání o několik dní později zapojili také potápěči z Ředitelství služby pořádkové policie PP ČR Odboru speciálních potápěčských činností a výcviku.


Do pětatřicetimetrové hloubky lomu nasadili naši policisté do akce potápěče s uzavřenými okruhy a podvodní sonar, který se jim osvědčil například v maďarské Budapešti u potopené výletní lodi na Dunaji.
Po provedení více než 200 skenů dna a desítek hodin práce, se ve středu podařilo v pozdních nočních hodinách lokalizovat pomocí podvodního sonaru tělo hledaného potápěče.

Následující den se v lomu provedlo ohledání místa nálezu a ve spolupráci se slovenskými kolegy vytaženo ze čtyřiatřicetimetrové hloubky tělo hledaného potápěče.

Jednalo se o slovenského policistu zařazeného u krajského ředitelství Žilina ve věku 61 let, jenž měl za sebou bohatou 30letou praxi v oblasti potápění. Osudný den vyrazil s dalším kolegou ve svém osobním volnu na zmíněnou lokalitu a v průběhu ponoru se zatím z neznámých příčin rozdělili. Poté, co se první z dvojice vynořil zpět na hladinu a svého kolegu nikde nemohl najít, vše oznámil na linku 158. Viditelnost pod vodou v hloubce se pohybovala přibližně okolo 20 cm. Příčina smrti je v současné době předmětem šetření.


Rodině a kolegům vyjadřujeme upřímnou soustrast.

kpt. Hana Rubášová 
tisková mluvčí PP ČR
kpt. Lukáš Grábl 
OSPČV PP ČR

vytisknout  e-mailem