Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Pátráme po starožitných olejomalbách

LIBEREC - V době od 15. dubna do 15. května 2018 se neznámý pachatel vloupal do domu v ulici Americká, kde z půdní kóje odcizil čtyři starožitné olejomalby. 

4Policisté z obvodního oddělení Liberec - Vápenka se zabývají v těchto dnech neobvyklou krádeží. V Liberci, ulici Americká neznámý pachatel vnikl do domu, kde se dále dostal do půdních prostor a vloupal se do jedné z půdních kójí. Na tom by nebylo ještě nic neobvyklého. Zajímavé je to, že v půdní kójí byly jiné hodnotné věci, které by se daly zpeněžit, avšak těch si pachatel vůbec nevšiml a odnesl si  čtyři starožitné obrazy různých motivů a od různých autorů.

Jednalo se o originální olejomalby. Jejich stáří majitelka odhaduje na 70 až 80 let. Tři obrazy měly dřevěné orámování a jeden byl pouze deska.

Policisté již v dané věci zahájili šetření k přečinu "krádeže" a nejen po pachateli, ale i po odcizených olejomalbách nyní pátrají.

V tuto chvíli se obracíme s žádostí o spolupráci na veřejnost. Pokud by někdo z občanů uvedené obrazy (viz. fotografie pod článkem) zaregistroval, ať prosím kontaktuje policisty prostřednictvím bezplatné tísňové linky 158  nebo přímo policisty na obvodním oddělení Liberec - Vápenka.

Pachateli v případě dopadení hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.
 

17. 5. 2018
por. Bc. Vladimíra Šrýtrová
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem