Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

AKTUALIZACE - Pátráme po řidiči zelenomodré felicie, který na přechodu srazil 15letou dívku

ČESKOLIPSKO - Nehoda se stala v České Lípě dne 22. listopadu odpoledne. 

AKTUALIZACE ze dne 26.11. 2021 v 10:00 hodin

Děkujeme svědkům, kteří se ozvali na naši výzvu související se spolupátráním po řidiči osobního automobilu, který měl srazit na přechodu pro chodce v České Lípě 15letou dívku. Vozidlo se nám na základě poznatků od občanů podařilo vypátrat a nyní již probíhají standardní úkony prověřování celé události ze strany kolegů z Dopravního inspektorátu v České Lípě. 

Všem svědkům děkujeme za pomoc. 

26. listopadu 2021
por. Bc. Vojtěch Robovský

________________________________________________________________________________________________________________

V pondělí 22. listopadu kolem 14.30 přecházela 15letá dívka přechod na Děčínské ulici v České Lípě od budovy Okresního soudu k bývalé České spořitelně. Chybělo jí už jen pár kroků k tomu, aby se dostala na chodník, když do ní najel neznámý řidič osobního vozidla značky Škoda Felicia. Dívku náraz prudce odmrštil a potom dopadla na zem. 

Řidič na místě krátce zastavil, formálně se jí zeptal, jak se cítí, a když viděl, že nemá žádné zjevné zranění, přestal se o ni zajímat a odjel.Tím se dopustil hned tří přestupků. Jeho přestupkové jednání spočívá v tom, že především ohrozil chodce na přechodu, nesetrval na místě nehody a nehodu policii neoznámil. Za to mu hrozí sankce ve správním řízení.

Dívka byla po střetu s vozidlem v šoku a v tomto stavu mu řekla, že žádné zranění nemá. Vzhledem k tomu, jak nehoda probíhala, ale bylo minimálně z morálního hlediska žádoucí, aby se o ni postaral lépe, například tím, že jí zavolá sanitu a nebo, že  s ní počká na rodiče. Namísto toho si domů odkulhala sama a na prohlídku k lékaři ji na traumatologickou ambulanci převezla až její matka. Lékař naštěstí u ní shledal jenom lehčí zranění.

Po totožnosti šoféra felicie nyní pátráme a žádáme motoristy, kteří v inkriminovanou dobu kolem nehody projížděli, aby nás kontaktovali a případně nám poskytli záběry z palubních kamer svých vozidel. Vzhledem k tomu, že si při střetu s dívkou poškodil pravý přední ukazatel směru jízdy, vyhledá pravděpodobně servis nebo ho bude shánět  na vrakovištích či na internetu. Pokud se na servisní službu nebo na obchodníky obrátí, uvítáme, když nás o tom budete informovat na lince 158. Jedná se o krátkou verzi Škody Felicie zelenomodré barvy zatím nezjištěné registrační značky, opatřenou střešními podélnými nosníky a tažným zařízením.

Střet vozidla s chodkyní zaznamenala bezpečnostní kamera a pořízené záběry nyní zveřejňujeme současně s naší žádostí o pomoc při vypátrání řidiče.

25. 11. 2021
por. Bc. Ivana Baláková
tisková mluvčí KŘP Libereckého kraje

vytisknout  e-mailem