Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Pátráme po podezřelých z vraždy - AKTUALIZACE

Hledaní mohou být nebezpeční a ozbrojeni! 

Pražští kriminalisté z 1. oddělení obecné kriminality pátrají po dvou mužích, kteří jsou podezřelí z pokusu vraždy. V neděli 31. října došlo v Praze 9 v Dolních Počernicích k slovní rozepři mezi několika muži, která posléze vygradovala až k fyzickému napadení. V průběhu napadení utrpěl pětadvacetiletý muž velmi závažné životu ohrožující poranění. V současné chvíli je ve vážném stavu hospitalizovaný v nemocnici.

Kriminalisté v této věci prosí veřejnost o pomoc při pátrání po dvojici podezřelých. Jedná se o třiadvacetiletého muže a devětadvacetiletého  ukrajinské národnosti. Jakékoliv informace o pohybu či místu, kde by se nyní muži mohli ukrývat, prosím neprodleně předejte operátorům tísňové linky 158. V žádném případě se je však nesnažte zadržet, mohou být ozbrojení a velmi nebezpeční!

Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu vražda, kdy pachateli v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody v délce až osmnácti let.

mjr. Ing. Eva Kropáčová
4.11.2021

AKTUALIZACE - V rámci prověřování tohoto případu kriminalisté zjistili, že hledaná dvojice se dopustila dalšího násilného trestného činu. K samotnému jednání došlo v Počernické ulici v Praze 10 pár dní před pokusem o vraždu. I v tomto případě došlo na ulici k fyzickému napadení jiného muže, nicméně intenzita jejich jednání naštěstí nebyla natolik závažná. V současné chvíli kriminalisté napadení prověřují pro podezření z trestného činu výtržnictví.

I přestože jsme díky zveřejnění pátrání v médiích obdrželi více než desítku poznatků, bohužel se do této chvíle nepodařilo ani jednoho z cizinců vypátrat. Z tohoto důvodu bychom opakovaně chtěli požádat veřejnost o pomoc při jejich dopadení. Prosba je současně směřována i na recepční, majitele hotelových a dalších ubytovacích zařízení. Dále kriminalisté zjistili, že hledaní mohou ubytování vyhledávat prostřednictvím sociálních sítí. V případě, že máte jakékoliv informace o pohybu či místě, kde by se muži mohli nacházet, informace prosím neprodleně předejte operátorům tísňové linky 158. 

Pozor! Muži mohou být ozbrojení a velmi nebezpeční! V žádném případě se je nesnažte zadržet. 

Odkazy do noveho okna

1 Kopchuk_Yaroslav

1 Kopchuk_Yaroslav 

Detailní náhled

2 Mykola_Prin

2 Mykola_Prin 

Detailní náhled

3 Mykola_Prin_28_4_1992

3 Mykola_Prin_28_4_1992 

Detailní náhled

4 Yaroslav_Kopchuk

4 Yaroslav_Kopchuk 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem