Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

AKTUALIZACE - Pátráme po pachatelích ozbrojené loupeže v sázkové kanceláři v Turnově

SEMILSKO - Lupiči z místa činu ujeli na červeném cestovním motocyklu. 

Aktualizace ze dne 7. 10. 2021

Po zveřejnění videozáznamu dne 5. října, který zachycuje posádku červeného cestovního motocyklu projíždějící Turnovem, se nám následující den přihlásil majitel motorky. Tohoto muže jsme po nezbytných úkonech  jako možného pachatele loupeže vyloučili, stejně jako jeho spolujezdce z videozáznamu. 

Svědci události ve svých výpovědích  uvedli, že lupiči dne 30. září od sázkové kanceláře společnosti Tipsport v Palackého ulici v Turnově odjeli na červeném motocyklu, který nedokázali blíže popsat. Vzhledem k tomu, že se v inkriminované době v blízkosti místa činu na kamerových záběrech objevil jediný červený motocykl, který jsme veřejnosti ukázali, předpokládali jsme, že patřil pachatelům loupeže. 

Po vyloučení této hypotézy pátráme dál po červeném motocyklu nezjištěné tovární značky.

por. Bc. Ivana Baláková

Minulý týden ve čtvrtek 30. září zhruba deset minut po 15. hodině vstoupil do sázkové kanceláře Tipsport v Palackého ulici v Turnově muž v tmavém oblečení s motorkářskou přilbou na hlavě a bez pozdravu požádal o  zapůjčení propisovací tužky, se kterou hned odešel ven. Vzápětí ji přišel vrátit a svižným krokem kancelář zase opustil. Uběhlo ale jen pár vteřin a tento muž v doprovodu komplice rozrazil dveře a začal na ženu křičet, ať mu dá tržbu. Přitom držel v ruce pistoli, kterou jí z bezprostřední blízkosti mířil na tělo. Ta mu v obavě o život peníze vydala. Částka se pohybuje v řádu desítek tisíc korun. Maskovaní muži i s lupem sázkovou kancelář opustili, aniž by prodavačce ublížili a z místa činu odjeli na  motocyklu červené barvy směrem ke kruhovému objezdu, který spojuje ulice Bezručova a Nádražní. 

V této souvislosti žádáme majitele motorových vozidel, kteří disponují palubní kamerou a červený motocykl v inkriminovanou dobu, tedy ve čtvrtek 30. září zhruba dvacet minut po 15. hodině v Turnově zaregistrovali, aby nás kontaktovali na lince 158 a případné záběry motocyklu nám předali. Současně žádáme všechny ostatní svědky, kteří si červeného motocyklu a jeho posádky všimli, aby nás o tom neprodleně informovali.

Jedná se o muže vysoké zhruba 165 centimetrů  a 180 až 190 centimetrů, oba byli oblečeni do tmavé bundy a  kalhot a na hlavách měli tmavé motocyklistické přilby. V obličeji se navíc maskovali šátkem, který měli uvázaný pod helmou jako roušku tak, že jim byly vidět jen oči. Oba mluvili česky bez cizího přízvuku nebo vady řeči.

5. 10. 2021
por. Bc. Ivana Baláková
tisková mluvčí KŘP Libereckého kraje

vytisknout  e-mailem