Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

AKTUALIZACE - Pátráme po pachateli krádeže dřeva

LIBERECKO – Českodubští policisté vyšetřují případ krádeže dřevní hmoty. 

AKTUALIZACE ze dne 5.11. 2018
Policistům z obvodního oddělení v Českém Dubu se případ podařilo objasnit.

Ke krádeži dřevní hmoty se škodou přesahující 8tisíc korun se doznali dva muži z Českodubska.
Ač pravděpodobně omylem oba muži zavítali do cizího lesa, pokáceli v něm na 27 dřevin různých druhů. Tyto i svědomím, že se nejedná o jejich majetek, pokrátili na převozní délku a odvezli do místa svého bydliště.
Policisté oběma mužům sdělili ve zkráceném přípravném trestním řízení podezření ze spáchání přečinu krádež ve spolupachatelství, za což jim v případě odsouzení může hrozit trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

5. listopadu 2018
por. Bc. Vojtěch Robovský
KŘP Libereckého kraje, tiskový mluvčí

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

V době od počátku srpna do konce září letošního roku, dosud neznámý pachatel pokácel v bývalém pískovém lomu v Les.jpgkatastru obce Zdislava téměř tři desítky listnáčů. Přibližně dvanáct metrů krychlových dubů, buků a bříz, v hodnotě bezmála šest a půl tisíce korun, zmizelo ze soukromého pozemku.
 
Policisté proto žádají případné svědky o informace k možnému pachateli krádeže, který se v inkriminované době pohyboval v lesním porostu bývalého pískového lomu nedaleko Zdislavy, a který zde bez souhlasu majitele těžil a dřevní hmotu odvozil. Informace předávejte policistům prostřednictvím linky 158 nebo telefonicky na čísle  974 473 100 či přímo na služebně obvodního oddělení Český Dub.
 

8. října 2018
por. Bc. Vojtěch Robovský
KŘP Libereckého kraje, tiskový mluvčí

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem