Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Pátráme po modrém jízdním kole za čtvrt milionu korun

LIBEREC - Zmizelo v sobotu při vloupání do prodejny kol v Liberci. 

V sobotu večer se někdo vloupal do prodejny jízdních kol v ulici Svobody v Liberci. Poté, co sem pachatel vnikl za použití násilí, aktivoval alarm, a proto v panice popadl jedno jediné kolo, které stálo nejblíže, a utekl s ním. Bohužel šlo zrovna o nejdražší kolo z celého obchodu. Je to horské, celokarbonové, celoodpružené kolo značky Koba Trailtool  s karbonovými ráfky a dalšími prémiovými komponenty v barvě několika modrých odstínů. Jeho prodejní cena činí 230 000 korun.

Kvalitu tohoto dopravního prostředku ocení jen skuteční znalci. Obchodníci  kolo nazývají "sakra rychlými švýcarskými hodinkami". Paradoxně se ale může stát to, že skončilo v rukách neinformovaného zloděje, který ho bude nabízet hluboko pod cenou náhodným zájemcům,  a nebo na bazarových portálech.odcizené jízdní kolo

Pokud takové kolo někde zahlédnete, volejte prosím naši bezplatnou tísňovou linku 158. Jeho fotografii přikládáme. Dobře si kolo prohlédněte, podle majitele prodejny existuje jen jeden jediný exemplář této značky na světě v tomto barevném provedení.

Vzhledem k výši způsobené škody si případ převzala služba kriminální policie a vyšetřování libereckého územního odboru Policie ČR a pachateli v případě dopadení hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

10. 1. 2023
por. Bc. Ivana Baláková
tisková mluvčí KŘP Libereckého kraje

Odkazy do noveho okna

odcizené jízdní kolo

odcizené jízdní kolo 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem