Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Pátrací relace

PLZEŇ - Plzeňští kriminalisté prověřují případ mravnostního charakteru. 

Plzeňští kriminalisté vedou prověřování v trestní věci pro podezření ze spáchání zločinu znásilnění ve stádiu pokusu. Takového jednání se měl dopustit zatím neznámý pachatel, který dne 24. července 2020 v době okolo půl páté hodin odpoledne v Plzni, a to v místě lesní turistické pěšiny nedaleko Kamenného rybníka u Kolomazné pece na lavičce. K uvedenému skutku mělo dojít pod pohrůžkou zbraně s tím, že není známo, zda se jednalo o funkční střelnou zbraň či o atrapu.

Policisté se nahlášeným případem začali okamžitě zabývat a v rámci jeho prověřování získali mimo jiné identikitpodezřelé osoby.

Jedná se o muže světlé pleti, plnější postavy, kulatým obličejem s vousy upravené na tzv. mírné strniště, krátce střižených zvlněných vlasů světlé barvy k uším, vysokého přibližně 180 cm a ve věku cca mezi 30 až 40 let. Na nose měl nasazeny dioptrické brýle.

Na sobě měl mít světle šedé triko s krátkým rukávem (bez potisku), plátěné kraťasy či bermudy ke kolenům se vzorem – malé kostičky. Obutý měl být do plátěných tenisek šedo černo bílé barvy.

Muž měl mluvit plynule česky.

Policisté žádají zejména další svědkyni události, která se v danou dobu a na daném místě měla pohybovat na jízdním kole s dítětem, aby se přihlásila na nejbližší obvodní oddělení Policie České republiky nebo zavolala na linku 158.

Dále policisté žádají širokou veřejnost a další případné svědky, kteří poznají osobu vyobrazenou na identikitu, aby zavolali na linku 158 a pomohli s řádným objasněním věci. Pokud byste muže poznali, nepokoušejte se ho sami zadržet. Policisté předem děkují za spolupráci.

nprap. Veronika Hokrová
4. srpna 2020 

vytisknout  e-mailem