Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Pátrací akce u Dolních Břežan

PRAHA VENKOV-JIH – Kriminalisté z územního odboru pokračují v pátrání po totožnosti osoby v souvislosti s nálezem kosterních ostatků 

Ve večerních hodinách 16. června letošního roku jsme přijali oznámení o nálezu lidských kosterních ostatků v lokalitě Břežanského údolí v blízkosti Břežanského potoka v okrese Praha-západ.

Při prvotním ohledání místa nálezu jsme zajistili tři části lidské kostry, a to lebku, spodní čelist a dlouhou kost. Následujícího dne v dopoledních hodinách proběhla pak na samotném místě nálezu a jeho blízkém okolí pátrací akce, z cílem nalezení případných dalších částí lidských ostatků, do které bylo nasazeno 15 policistů.

V současné době jsou zajištěné ostatky předány na Kriminalistický ústav ke kriminalistickému zkoumání z oboru antropologie a čekáme na výsledek odborného zkoumání, který by nám měl především upřesnit stáří nálezu, dále pohlaví a případný věk osoby, jakož i její přibližnou podobu.

Vzhledem k tomu, že se do současné doby vyhodnocením dílčích výsledků provedeného šetření, jakož i výsledků odborného zkoumání podařilo zatím zjistit minimum informací, proběhla minulý čtvrtek a pátek rozsáhlejší pátrací akce. Pátrání bylo uskutečněno nejen v samotném místě nálezu, ale i jeho nejbližším okolí, do kterého se postupně zapojilo více jak pět desítek policistů a kriminalistů z územního odboru Praha venkov-JIH, ale i ze Speciální pořádkové jednotky krajského ředitelství policie hlavního města Prahy.

Cílem akce bylo vypátrání zbylých částí kostry a vyhledání případně oděvních svršků nebo nalezení věcí či osobních předmětů, které by pomohly s následnou identifikací, které osobě nalezené kosterní ostatky přísluší.

Při propátrání a prohledání složitého terénu na ploše 300 x 1000 metrů se nakonec podařilo nalézt v nejbližším okolí místa červnového nálezu další části lidské kostry, které jsou předávány rovněž ke zkoumání specialistům z Kriminalistického ústavu, jakož i další předměty a zbytky oblečení, u kterých je předpoklad, že by mohly přímo souviset se zmiňovaným kosterním nálezem.

 

nprap. Bc. Zdeněk Chalupa

tiskový mluvčí

P ČR Praha venkov-JIH

22. listopadu 2015

Odkazy do noveho okna

mapa nálezu

mapa nálezu 

Detailní náhled

pátrací akce 1

pátrací akce 1 

Detailní náhled

pátrací akce 2

pátrací akce 2 

Detailní náhled

pátrací akce 3

pátrací akce 3 

Detailní náhled

pátrací akce 4

pátrací akce 4 

Detailní náhled

pátrací akce 5

pátrací akce 5 

Detailní náhled

pátrací akce 6

pátrací akce 6 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem