Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Pátrací akce se šťastným koncem

Frýdecko-Místecko - seniorka byla nalezena v těžko přístupném terénu 

Když se policisté speciální pořádkové jednotky minulou středu zúčastnili cvičení, jehož tématem bylo pátrání po pohřešovaných osobách v horském terénu, zřejmě netušili, že si svou připravenost ověří jen několik dní nato při skutečné pátrací akci.

V sobotu 25. února po 19 hodině přijali frýdecko-místečtí policisté oznámení o pohřešování 87leté seniorky. Ta měla jen v lehkém oblečení odejít ven před dům k popelnicím s odpadky a domů se již nevrátila. Rodina ji začala hned hledat v blízkém lese, kam seniorka chodívala na procházky, avšak neúspěšně. Následně zkontaktovala policii.

Policisté vzápětí rozjeli pátrací akci, kdy vytyčili perimetr možného pohybu seniorky, jednalo se zejména o zalesněný prostor. Do pátrání se zapojili jak policisté z obvodního oddělení Frýdek-Místek, tak i policisté z Hnojníku, z oddělení hlídkové služby, ze speciální pořádkové jednotky, psovodi a vrtulník Letecké služby. K nim se přidali také dobrovolní hasiči a několik dobrovolníků z řad občanů a příbuzných.

Kolem 22 hodiny přišla dobrá zpráva. Policista speciální pořádkové jednotky propátrávající těžko přístupný terén na služební čtyřkolce nalezl seniorku zhruba 1200 metrů od jejího domova. Žena ležela několik metrů od pěšiny v ostružiní. Byla podchlazená, ale při vědomí, nemohla se hýbat a stěžovala si na bolest pánve a nohy. Policisté a dobrovolní hasiči, kteří na místo dorazili, poskytli seniorce tepelný komfort a pomocí tzv. transportní sítě ji pěšky přepravili ke zhruba 300 metrů vzdálenému místu, kde si ji převzali záchranáři k ošetření a převozu do nemocničního zařízení.

V současné době je již seniorka v pořádku zpátky doma s rodinou, která všem poděkovala za pomoc a skvěle odvedenou práci.

nprap. Bc. Kateřina Kubzová
oddělení tisku
1. března 2023

vytisknout  e-mailem